Wczytuję dane...

KSIĄŻKI KONTRASTOWE

Książki kontrastowe: Pierwsze książeczki Twojego dziecka

Wśród rodziców wciąż pokutuje przekonanie, że czas na książki przychodzi dopiero wtedy, kiedy dziecko stabilnie siedzi i radzi sobie z samodzielnym przewracaniem stron. Nic bardziej mylnego. Książki kontrastowe to wydawnictwa dedykowane dla dzieci już od pierwszych tygodni życia. W tym czasie wzrok dziecka intensywnie się rozwija, dlatego warto zadbać o to, żeby w otoczeniu malucha znajdowały się przedmioty stymulujące wzrok. Świetnie w tej roli spełniają się książki kontrastowe i karty kontrastowe.

Książki kontrastowe zawierają proste ilustracje przedstawiające przedmioty codziennego użytku, zwierzęta lub rośliny. W pierwszym miesiącu życia najlepiej sprawdzą się publikacje bazujące na czarno-białych obrazkach. Takie ilustracje najlepiej stymulują percepcję wzrokową dziecka, które na tym etapie rozwoju widzi jedynie czerń, biel i odcienie szarości. W późniejszym czasie warto wzbogacić domową biblioteczkę o bardziej kolorowe wydawnictwa. Powinny się w nich znaleźć przede wszystkim kolory – czerwony, zielony, żółty i niebieski. Niezależnie do kolorystyki wszystkie ilustracje powinny mieć wyraźnie zarysowane kontury, które umożliwiają dziecko rozpoznanie granicy między przedstawionym przedmiotem a tłem.  

Książki kontrastowe: Sprawdź naszą ofertę

W ofercie księgarni Tak Czytam znajdziesz szeroki wybór książeczek kontrastowych przygotowanych z myślą o najmłodszych dzieciach. Oferujemy książeczki z ilustracjami zwierząt, przedmiotów domowego użytku, pojazdów. W asortymencie posiadamy również książeczki kontrastowe z grzechotką.

Osoby, które chcą aktywnie wspierać harmonijny rozwój dziecka zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z propozycją książek kontrastowych. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

A kuku! Przyroda

7,90 PLN
17,99 PLN
Oszczędzasz 10.09 PLN
Promocja

A kuku! Pojazdy

7,90 PLN
14,99 PLN
Oszczędzasz 7.09 PLN
Promocja

A kuku! W domu

7,90 PLN
16,99 PLN
Oszczędzasz 9.09 PLN
Promocja

A kuku! Zabawki

7,90 PLN
16,99 PLN
Oszczędzasz 9.09 PLN
Wyprzedaż

Obrazki maluszka. Smacznego

8,20 PLN
8,99 PLN
Oszczędzasz 0.79 PLN
Cena rynkowa: 8.99 PLN
Wyprzedaż

Obrazki maluszka. Pojazdy

8,20 PLN
9,99 PLN
Oszczędzasz 1.79 PLN
Cena rynkowa: 8.99 PLN
Wyprzedaż

PARK. Obrazki maluszka

8,20 PLN
8,99 PLN
Oszczędzasz 0.79 PLN
Wyprzedaż

Mamusie z dziećmi

9,90 PLN
21,90 PLN
Oszczędzasz 12.00 PLN
Cena rynkowa: 21.90 PLN
Wyprzedaż

Tatusiowie z dziećmi

9,90 PLN
21,90 PLN
Oszczędzasz 12.00 PLN
Cena rynkowa: 21.90 PLN