Wczytuję dane...

CYFERKI, LICZBY, MATEMATYKA

Łamigłówki matematyczne dla dzieci: Propozycje dla młodszych i starszych matematyków

Matematyka jest fajna. Wiedzą o tym dzieci, które od najmłodszych lat wspólnie z rodzicami rozwiązują łamigłówki matematyczne dla dzieci. Kolorowe zeszyty ćwiczeń dla najmłodszych uczą nie tylko liczenia, ale przede wszystkim logicznego myślenia. Ćwiczą pamięć i koncentrację, stwarzają okazje do świetnej zabawy w rodzinnym gronie. Łamigłówki dla starszych dzieci to propozycje zadań, które możecie rozwiązywać równolegle z tokiem edukacji szkolnej. W ten sposób dziecko utrwala wiedzę, zdobywa nowe umiejętności i zyskuje samodzielność, która owocuje w kolejnych latach.

Jak wybrać łamigłówki matematyczne dla dzieci?

Częstym błędem osób wybierających łamigłówki matematyczne dla dzieci jest przeszacowanie poziomu trudności. Nam dorosłym zadania w zeszytach zadań dla najmłodszych często wydają się banalnie proste i instynktownie sięgamy po coś trudniejszego. Oferując dzieciom łamigłówki matematyczne dostosowane do ich wieku i możliwości zachęcamy je do ich rozwiązywania, a tym samym zdobywania nowych umiejętności. Kiedy zadania są zbyt trudne, dziecko może się trwale zniechęcić do zadań matematycznych.

W przypadku młodszych dzieci warto zadbać o pięknie ilustrowane książki z prostymi zadaniami, które dziecko będzie w stanie wykonać. W przypadku starszych dzieci z powodzeniem możemy sięgać po trudniejsze łamigłówki matematyczne, takie jak książki uczące podstaw dodawania i odejmowania oraz zeszyty ćwiczeń zawierające zadania gramatyczne.

Poszukujesz interesujących łamigłówek matematycznych i zadań dla dzieci i młodzieży? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Proponujemy szeroki wybór książek z zadaniami matematycznymi dla dzieci w różnym wieku. Znajdziesz tu zarówno książeczki z prostymi zadaniami dla dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z cyferkami, jak również dzieci szkolnych. Łamigłówki matematyczne to zadania polegające na dodawaniu, odejmowaniu i wykonywaniu zadań z geometrii.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyprzedaż

Licz z Chlapkiem

9,90 PLN
24,99 PLN
Oszczędzasz 15.09 PLN