Wczytuję dane...

LEKTURY

Lektury szkolne

Przysiądź nad Niemnem, walcz z Krzyżakami, przemierzaj ze Stasiem i Nel pustynię i puszczę, baw się z dziećmi z Bullerbyn lub przenieś się do starożytnych czasów mitologii greckiej czy też eposów Homera. Lektury szkolne wbrew niechęci wielu uczniów również potrafią być ciekawe! Obowiązkowym dla każdego ucznia pozycjom z pewnością nie można odmówić różnorodności, dlatego wśród nich każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie pozycje obecne w kanonie to w większości prawdziwa klasyka literatury, którą po prostu wypada znać.

Kanon obowiązkowych i uzupełniających lektur szkolnych jest ustalany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jednakowy dla uczniów w całym kraju. Stanowi element podstawy programowej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Lektury szkolne dla najmłodszych to takie klasyki jak m.in. „Plastusiowy pamiętnik”, a także współczesne pozycje, np. „Dziadek i niedźwiadek” czy „Detektyw Pozytywka”. W kolejnych latach obowiązkowe tytuły stają się poważniejsze. Do końca szkoły podstawowej uczniowie muszą się zapoznać z takimi pozycjami jak „Quo Vadis” czy „Syzyfowe prace”. Wśród lektur uzupełniających znalazło się również miejsce na dowolną powieść kryminalną Agathy Christie czy wzruszającą powieść „Oskar i pani Róża”.

Najbardziej wymagające pod względem literatury jest liceum i technikum. Uczniowie poznają wówczas aż kilkadziesiąt lektur szkolnych lub w przypadku realizacji rozszerzonego programu języka polskiego niemal 100 pozycji. Wśród nich znajdują się utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, S. Żeromskiego, Z. Krasińskiego, J. Kochanowskiego, H. Krall czy O. Tokarczuk.

Tanie lektury – obszerny wybór tytułów w konkurencyjnych cenach

Zdając sobie sprawę z tego, że nie każdy uczeń ma możliwość wypożyczenia obowiązkowej pozycji szkolnej w bibliotece lub po prostu woli mieć własny egzemplarz w domu – oferujemy tanie lektury w atrakcyjnych cenach – o wiele niższych od tych katalogowych. W naszym asortymencie bez trudu znajdziesz potrzebne Ci lektury szkolne. Staramy się oferować szeroki wybór tytułów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 

Obok tanich lektur w księgarni Tak Czytam znajdziesz także pomoce naukowe z różnych dziedzin, encyklopedie i słowniki, a także literaturę naukową i popularnonaukową, które pomogą Ci jeszcze lepiej przygotować się do sprawdzianu, matury czy kolokwium. To wartościowe pozycje, które warto mieć w swojej biblioteczce nie tylko ze względu na obowiązek nauki, ale również po to, by wrócić do nich po latach i odnaleźć nowe znaczenie. Sprawdź naszą ofertę!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Zemsta. Wilga

9,90 PLN
19,99 PLN
Oszczędzasz 10.09 PLN
Promocja

Sposób na Elfa

23,90 PLN
29,90 PLN
Oszczędzasz 6.00 PLN
Promocja

Bracia Lwie Serce

34,90 PLN
36,99 PLN
Oszczędzasz 2.09 PLN
Promocja

Asiunia

23,90 PLN
26,90 PLN
Oszczędzasz 3.00 PLN
Promocja

Tango

29,90 PLN
31,90 PLN
Oszczędzasz 2.00 PLN
Promocja

Afryka Kazika

38,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 6.00 PLN
Promocja