Wczytuję dane...

LEKTURY

Lektury szkolne

Przysiądź nad Niemnem, walcz z Krzyżakami, przemierzaj ze Stasiem i Nel pustynię i puszczę, baw się z dziećmi z Bullerbyn lub przenieś się do starożytnych czasów mitologii greckiej czy też eposów Homera. Lektury szkolne wbrew niechęci wielu uczniów również potrafią być ciekawe! Obowiązkowym dla każdego ucznia pozycjom z pewnością nie można odmówić różnorodności, dlatego wśród nich każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie pozycje obecne w kanonie to w większości prawdziwa klasyka literatury, którą po prostu wypada znać.

Kanon obowiązkowych i uzupełniających lektur szkolnych jest ustalany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i jednakowy dla uczniów w całym kraju. Stanowi element podstawy programowej już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Lektury szkolne dla najmłodszych to takie klasyki jak m.in. „Plastusiowy pamiętnik”, a także współczesne pozycje, np. „Dziadek i niedźwiadek” czy „Detektyw Pozytywka”. W kolejnych latach obowiązkowe tytuły stają się poważniejsze. Do końca szkoły podstawowej uczniowie muszą się zapoznać z takimi pozycjami jak „Quo Vadis” czy „Syzyfowe prace”. Wśród lektur uzupełniających znalazło się również miejsce na dowolną powieść kryminalną Agathy Christie czy wzruszającą powieść „Oskar i pani Róża”.

Najbardziej wymagające pod względem literatury jest liceum i technikum. Uczniowie poznają wówczas aż kilkadziesiąt lektur szkolnych lub w przypadku realizacji rozszerzonego programu języka polskiego niemal 100 pozycji. Wśród nich znajdują się utwory A. Mickiewicza, J. Słowackiego, S. Żeromskiego, Z. Krasińskiego, J. Kochanowskiego, H. Krall czy O. Tokarczuk.

W naszym asortymencie bez trudu znajdziesz potrzebne Ci lektury szkolne w świetnych cenach. Staramy się oferować szeroki wybór tytułów dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To wartościowe pozycje, które warto mieć w swojej biblioteczce nie tylko ze względu na obowiązek nauki, ale również po to, by wrócić do nich po latach i odnaleźć nowe znaczenie. Sprawdź naszą ofertę!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów