Wczytuję dane...

LEGENDY I BAŚNIE KLASYCZNE

Baśnie dla dzieci do czytania: Najpiękniejsze baśnie i legendy

Najpiękniejsze baśnie dla dzieci są wypełnione magią, niesamowitymi postaciami, potężnymi siłami oraz bohaterami. Ci ostatni odkrywaj w sobie wielkie pokłady dobra, odwagi lub miłości. Często walczą ze złem lub dzielnie stawiają czoła przeciwnościom losu. Baśnie dla dzieci wyrosły na gruncie opowiadań dla dorosłych, których zadaniem było przekazywanie wiedzy na temat świata, ostrzeganie przed niebezpieczeństwem lub negatywnymi konsekwencjami określonych działań. W legendach, baśniach i mitach kolejne pokolenia przekazywały sobie mądrość ludową i pamięć o dokonaniach przodków.                                                         

Dzisiaj baśnie to przede wszystkim historie z morałem, które bawią i uczą, a dzięki przepięknym ilustracjom przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do lektury. Ich lektura to doskonałe wprowadzenie do świata kultury i symboli, którymi jako dorośli posługujemy się na co dzień. Zaszczepiając w dzieciach zainteresowanie baśniami i legendami rozbudzamy ich ciekawość świata i przygotowujemy do funkcjonowania w określonym kontekście kulturowym.

Najpiękniejsze baśnie dla dzieci: Bogato ilustrowane wydawnictwa dla najmłodszych

Ogromnym atutem współczesnych adaptacji baśni dla dzieci jest ich dostosowanie do różnych grup wiekowych. Dzięki temu możemy sięgać po swoje ulubione baśnie z dzieciństwa i czytać je nawet najmłodszym dzieciom bez obaw, że będą zawierały treści nieodpowiednie do wieku dziecka.

Rodziców poszukujących wartościowych lektur dla swoich pociech zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. Oferujemy szeroki wybór najpiękniejszych baśni dla dzieci. W ofercie posiadamy zarówno wydawnictwa inspirowane baśniami Braci Grimm i Hansa Christiana Andersena, jak również bogato ilustrowane książki opowiadające polskie legendy o Smoku Wawelskim, Toruńskich Piernikach czy Warsie i Sawie. Dzieciom i rodzicom proponujemy książki wydane na wysokiej jakości papierze. Wydawnictwa doskonale się prezentują i są bardzo trwałe, co z pewnością docenią rodzice najmłodszych czytelników.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Baśnie Andersena

89,90 PLN
149,95 PLN
Oszczędzasz 60.05 PLN
Promocja

Baśnie klasyczne

38,90 PLN
49,95 PLN
Oszczędzasz 11.05 PLN
Promocja

Stara baśń

44,90 PLN
169,95 PLN
Oszczędzasz 125.05 PLN
Promocja

Baśnie polskie

24,90 PLN
45,00 PLN
Oszczędzasz 20.10 PLN
Promocja

Kraina baśni

24,90 PLN
37,80 PLN
Oszczędzasz 12.90 PLN
Wyprzedaż

Baśnie Andersena

21,90 PLN
24,99 PLN
Oszczędzasz 3.09 PLN
Wyprzedaż

Moje baśnie

39,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 10.00 PLN
Wyprzedaż