Wczytuję dane...

7-8 LAT

Książki dla 7 i 8 latka: Wybieramy książki dla pierwszoklasisty

Książki odgrywają istotną rolę w rozwoju i edukacji dzieci. Regularne czytanie pomaga budować więź z rodzicem, a kiedy dziecko jest starsze:

  • poszerzać wiedzę,
  • zwiększać zasób słownictwa,
  • ćwiczyć pamięć i koncentrację,
  • pobudzać wyobraźnię i kreatywność,
  • radzić sobie z emocjami.

Wybierając książki dla pierwszoklasisty i nieco starszego dziecka warto zwrócić uwagę na tematykę publikacji. Wsłuchanie się w dzieci i pytanie je o ich zainteresowania to wyraz troski, a zarazem większa szansa na zakup książki dla siedmiolatki czy siedmiolatka, której treść rzeczywiście zainteresuje dziecko.

Książki dla pierwszoklasisty bardzo często zawierają zadania do wykonania. To książki wspomagające naukę liczenia i czytania, książki z zadaniami stymulującymi prawidłowy rozwój motoryki małej, jak również różnego rodzaju łamigłówki, dzięki którym dziecko uczy się logicznego myślenia i kreatywności. Tego typu pozycje doskonale sprawdzą się nie tylko jako książki dla 7 latków, ale również jako książki la 8 latków. Przytłaczanie dzieci zbyt poważną literaturą we wczesnym wieku na ogół przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Długie historie nużą się, nadmiar ćwiczeń zniechęca, a książka zamiast stać się najlepszym przyjacielem zapomniana leży w kącie.

Książki dla siedmiolatka i ośmiolatka: Pozycje dla dziewczynek i chłopców

Książki dla dzieci 7 i 8 lat to pozycje, które najczęściej dostosowane są już do płci malucha. Oczywiście w naszej księgarni znajdziesz różnego rodzaju książeczki, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. W tym wieku warto już jednak szukać dla dziecka pozycji, która mu się spodoba, czyli będzie dopasowana do zainteresowań danej osoby. W księgarni Tak Czytam znajdziesz książki dla 7 i 8 latków z dziedziny edukacja, jak również popularne baśnie i pierwsze książki fabularne dla tej grupy wiekowej.

W księgarni Tak Czytam znajdziecie szeroki wybór książek dla 7 i 8 latków. W asortymencie posiadamy publikacje, które z pewnością przypadną do gustu zarówno siedmiolatkom, jak i ośmiolatkom, chłopcom i dziewczynkom. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z oferowanymi pozycjami, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Ostatnia owca

18,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 16.00 PLN
Promocja

Oto jest Kasia

28,90 PLN
29,99 PLN
Oszczędzasz 1.09 PLN
Promocja

Panika w Egipcie

19,90 PLN
29,90 PLN
Oszczędzasz 10.00 PLN
Promocja

Ocean to pikuś

36,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 8.00 PLN
Promocja

Dobre obyczaje

19,90 PLN
24,95 PLN
Oszczędzasz 5.05 PLN
Promocja