Wczytuję dane...

0-2 LATA

Książka dla rocznego dziecka: Książeczki, które bawią i uczą najmłodszych

Książki dla rocznego dziecka stanowią sporą grupę wśród publikacji dla najmłodszych. Charakteryzują się kolorowymi ilustracjami oraz niezbyt skomplikowaną treścią. Dobre książki edukacyjne powinny zawierać treści adekwatne do wieku małego odbiorcy. W książkach dla rocznego dziecka nie znajdziemy zbyt wiele treści. Książki dl 1,5 rocznego dziecka zawierają ich już nieco więcej. Podobnie książki dla 2 latka.

Sięgając po książki dla rocznego dziecka nie warto szukać tych, które opowiadają długie i skomplikowane historie. Nadmiar treści może znudzić malca i zniechęcić go do dalszej lektury. Warto natomiast zwrócić uwagę na ilustracje. Kolorowe i czytelne dla malucha ilustracje to podstawowy atut książki.

Książki dla 1,5 rocznego dziecka: Jak wybrać?

Książki dla 1,5 rocznego dziecka mogą zwierać treść lub być jej całkowicie pozbawione. Piękne ilustracje mają zachęcić dziecko do wypowiadania się na ich temat. W ten sposób maluch ćwiczy percepcję i rozwija język. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na rodzaj wydawnictwa. Twarda oprawa i grube kartki to warunek konieczny, tak w przypadku książki dla 1,5 rocznego dziecka, jak i książki dla 2 latka.

Książki dla 2 latka mogą dodatkowo zawierać różnego rodzaju atrakcje, których zadaniem jest przyciągnięcie uwagi malca. Zalicza się do nich puzzle, guziki z efektami dźwiękowymi, okienka z fakturami, maskotki przedstawiające głównych bohaterów. Tego typu dodatki to nie tylko forma zachęty do zapoznania się z lekturą. To także czynniki wspierające zrównoważony rozwój dziecka.

Rodziców poszukujących książki dla rocznego dziecka, książki dla 1,5 rocznego dziecka czy też książki dla 2 latka zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi wydawnictwami. W asortymencie posiadamy szeroki wybór tytułów. Znajdziecie tu zarówno książki z popularnej serii Akademia Kici Koci, jak i interaktywne książeczki opowiadające przygody sympatycznej świnki w czerwonej sukience.

Książki dla dzieci 0-2 – wybierz pierwsze lektury dla swojego malucha

Dziecko w wieku 0-2 lata nie posiada jeszcze umiejętności czytania, dlatego pierwsze książki dla malucha składają się głównie z obrazków czasem z dodatkiem dźwięków. Maluchy z pierwszych książeczek uczą się między innymi rozpoznawania obiektów i osób na przedstawionych obrazkach, a nieco później także wymowy konkretnych słów. W naszym sklepie znajdziesz książki dla rocznych dzieci pomagające maluchom rozwijać zdolności poznawcze.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyprzedaż

Zielona łopatka. Hape

12,00 PLN
19,90 PLN
Oszczędzasz 7.90 PLN
Promocja

Na wsi. Obracanka

19,90 PLN
32,99 PLN
Oszczędzasz 13.09 PLN
Promocja