Wczytuję dane...

LITERATURA MŁODZIEŻOWA I YOUNG ADULT

Tanie książki dla młodzieży fantasy i sci-fi

Literatura skierowana do nieco starszych czytelników w obecnych czasach stoi przed ogromnym wyzwaniem. Wiąże się to z rozwojem cyfrowych technologii i przemianą "kultury słowa" w  kulturę związaną z obrazem. Jednak książki dla młodzieży nie stoją na zupełnie straconej pozycji. Nadal z powodzeniem rywalizują o uwagę młodego czytelnika, widać to szczególnie po popularności różnych serii osadzonych w magicznych światach. Wciągająca fabuła, oparta na świecie fantasy lub ulokowana w świecie realnym, powiązana z magicznymi zdolnościami bohaterów, z powodzeniem może wygrać nawet z najlepszymi serialami i kinowymi hitami oraz rozbudzić wyobraźnie i sprawić, że zarwiemy niejedną noc przy lekturze. Takie wydarzenia jak podróże w czasie, ratowanie świata przed zagładą to "chleb powszedni" literatury dla młodzieży. Książki dla młodzieży fantasy i sci-fi pisane są żywym językiem z dużą dozą humoru i są w stanie zapewnić niejednemu czytelnikowi świetną rozrywkę.

Książki dla młodzieży romanse

Literatura dla młodzieży często daje nam wgląd w uczucia młodych bohaterów. Dokonują oni swojej przemiany, mierzą się z wyzwaniami, budują odwagę i pewność siebie w relacji z innymi i rówieśnikami. Fabuła takich powieści często omawia tematy trudne np. pierwsze miłości i pierwsze związane z tym zawody miłosne, trudności w nawiązywaniu relacji, wczesne rodzicielstwo, kompleksy i brak pewności siebie. Literatura taka porusza także problemy głębsze, czyli utrata kogoś bliskiego, problemy rodzinne, problemy odrzucenia i wyalienowania z powodu inności, próby samobójcze spowodowane tzw. hatem. Jak widać spektrum zagadnień, które podejmują książki dla młodzieży, jest szerokie. Nasza księgarnia online takczytam.com i księgarnie stacjonarne posiadają pozycje, które poruszają większość wymienionych spraw i dotyczą różnej kategorii wiekowej. Znajdzie się coś dla dopiero zaczynających czytać i dla czytelników oswojonych z książką i "grubszymi" powieściami.

Literatura Young Adult i New Adult - tania biblioteka tytułów dla młodych dorosłych

Między 15 a 18 rokiem życia popularne są książki z nurtu literatury Young Adult. Mierzą się one z problemami dotyczącymi spraw osób wchodzących w dorosłość. Miłość, seksualność, relacje intymne, akceptacja, tolerancja, depresja to tylko kilka z tematów, które są kanwą dla powieści Young Adult. Jak w przypadku klasycznych książek dla młodzieży akcja takich powieści również umieszczana bywa w świecie rzeczywistym i w światach fantastycznych.

Dla osób po 18 roku życia w tej kategorii również znajdzie się coś interesującego do poczytania. W odpowiedzi na potrzebę uzupełnienia luki w przedziale wiekowym 18-25 lat powstał gatunek literatury New Adult. Książki z tego nurtu często podejmują sprawy dotyczące wchodzenia w dorosłość, poszukiwania własnej tożsamości i samoświadomości, kształtowania dojrzałych relacji. Cechą tej literatury jest również to, że język przedstawiający emocje i relacje intymne jest dojrzalszy.

Oczywiście zachęcamy nie tylko młodzież do zapoznania się z naszą ofertą tanich książek z tej kategorii. Dorośli również znajdą w tej literaturze wartość, bo bez wątpienia są to książki, które przekazują dużo istotnych treści, a poza tym któż z nas nie chciałby cofnąć czasu i doświadczyć raz jeszcze młodzieńczej miłości oraz uczuć, które nam towarzyszyły doświadczając tej pięknej emocji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

California Boy

16,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN
Promocja

Wróć do mnie

16,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 18.00 PLN
Promocja

Bad Boy's Girl 5

16,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 18.00 PLN
Promocja

Bad Boys Girl 4

16,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 18.00 PLN
Promocja

Bad Boys Girl 3

16,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 18.00 PLN
Promocja

Bad Boys Girl 2

16,90 PLN
37,90 PLN
Oszczędzasz 21.00 PLN
Promocja

Bad Boys Girl 1

16,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN
Promocja

Potwór

16,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN
Promocja

He's dangerous

21,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 28.00 PLN
Promocja

Nasz pierwszy rok

19,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN
Promocja

Solo

16,90 PLN
37,90 PLN
Oszczędzasz 21.00 PLN
Promocja

Zośka Brat

7,00 PLN
22,90 PLN
Oszczędzasz 15.90 PLN
Promocja