Wczytuję dane...

HORROR

Szukasz czegoś, czego lepiej nie czytać po zmroku? Trafiłeś doskonale. W dziale „horrory” znajdziesz prawdziwie przerażające historie o zróżnicowanej tematyce. To propozycje dla osób o mocnych nerwach, które uwielbiają uciekać w świat pełen tajemnic i zwrotów akcji. Jeśli lubisz przede wszystkim wciągające książki, horrory również Cię nie zawiodą. W tego typu opowieściach zwykle trudno powstrzymać chęć przewracania stron, które kryją kolejne mrożące krew w żyłach wydarzenia i zagadki.

Horror jest nazywany również fantastyką grozy. To gatunek, w którym świat przedstawiony wydaje się realny, jednak występują w nim zjawiska fantastyczne, kwestionujące prawa nauki – zazwyczaj duchy, potwory, wampiry, wilkołaki, zombie lub inne stworzenia wywołujące zagrożenie i budzące lęk. Tym też książki horrory różnią się od thrillerów, w których przedstawiane zagrożenie ma charakter realny (czyli jest to np. seryjny zabójca, inny przestępca lub np. choroba), chociaż oba gatunki łączy uczucie grozy, lęku i niepokoju.

Horror wykształcił się w literaturze już na przełomie XVIII i XIX wieku. Miłośnicy tego gatunku mogą więc rozkoszować się szeregiem zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych pozycji. Wśród tych drugich warto wspomnieć np. o powieściach takich jak „Drakula”, „Frankenstein”, „Doktor Jekyll i pan Hyde” czy „Upiór w operze”. Współcześnie autorzy tworzący popularne książki horrory to przede wszystkim Stephen King, Dean Koontz, Anne Rice, Graham Masteron czy Brian Lumley, którzy znani są chyba wszystkim wielbicielom grozy.

Jeśli szukasz przerażającej i wciągającej książki, horrory z naszej oferty powinny przypaść Ci do gustu. Proponujemy szeroki wybór ciekawych tytułów pochodzących zarówno od najbardziej poczytnych autorów, jak i pisarzy, którym nie udało się jeszcze zdobyć ogromnej, międzynarodowej sławy. Wszystkie pozycje w naszej ofercie to jednak powieści godne uwagi, szczególnie dla miłośnika gatunku. Dostępne są w niezwykle przystępnych cenach, dzięki czemu pomogą Ci uzupełnić biblioteczkę niewielkim kosztem. Zapraszamy!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Ten drugi

39,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 10.00 PLN
Promocja

Obcy 3

39,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 5.00 PLN
Wyprzedaż

Poławiacz

39,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 10.00 PLN
Wyprzedaż

Żywiołaki

42,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 7.00 PLN
Wyprzedaż

Grzesznik

39,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 10.00 PLN
Wyprzedaż

Kostuszka

12,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 22.00 PLN
Wyprzedaż

Podziemia

14,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 20.00 PLN