Wczytuję dane...

5-6 LAT

Książki dla pięciolatków i sześciolatków: Co lubi czytać Twoje dziecko?

Książki dla 5 i 6 latków oferują bardzo dużą różnorodność tematyczną. Obok historii opowiadających losy ulubionych bohaterów z bajek, znajdziesz tu także pierwsze książki do nauki czytania i pisania. Bardzo popularne w kategorii książek dla pięciolatków i sześciolatków są wydawnictwa z zadaniami. Sięgając po tego typu pozycje warto wybierać książki i zeszyty zadań wspierające rozwój motoryki małej. Praca z takimi książkami to najlepsze przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej.

W przypadku książek dla pięciolatków, a później sześciolatków wyraźnie rysuje się podział na książki dla 5 latki i 5 latka. Zainteresowania dziewczynek i chłopców w tym wieku mogą się już od siebie różnić. Nie jest to oczywiście zasada i nie należy przymuszać dziecka do pracy z publikacjami, które nie odpowiadają jej/jemu tematycznie. Niemniej jednak, na półkach z książkami dla pięciolatków i sześciolatków z łatwością można dokonać rozróżnienia na książki dla chłopca i dziewczynki. Najczęściej są to pozycje inspirowane losami ulubionych bohaterów z bajek.

Jak wybierać książki dla 5 latka i 6 latka pod kątem przygotowania do edukacji szkolnej?

Jeśli spojrzymy na literaturę dla dzieci pod kątem zawartości merytorycznej i walorów edukacyjnych zaobserwujemy pewną prawidłowość – wszystkie książki dla dzieci przygotowują malucha do radzenia sobie z coraz trudniejszymi zadaniami. Widzimy to na przykładzie kolorowanek, książeczek z naklejkami i książeczek z zadaniami. To znacząco ułatwia wybór pozycji, ponieważ zdecydowana większość z nich wspiera rozwój dziecka w obszarach, które są niezbędne na późniejszych etapach edukacji.

Celem książek dla 5 i 6 latków jest nauka przez zabawę. Dziecko z jednej strony wykonuje interesujące dla niego zadania lub czynności, z drugiej zdobywa wiedzę i doskonali posiadane już umiejętności lub zdobywa nowe. Rodziców zainteresowanych wyborem książek dla pięciolatki lub pięciolatka zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W asortymencie posiadamy szeroki wybór pięknie ilustrowanych pozycji. Oferujemy książki dla 5 i 6 latków z zadaniami i dodatkowymi atrakcjami, które motywują dzieci do dalszej nauki. 

Książki dla dzieci 5-6 lat – edukacja i zabawa

Dzieci w wieku 5 lat coraz częściej wykazują zainteresowanie nie tylko oglądaniem obrazków, ale też poznaniem treści książek. Wiele maluchów na tym etapie zaczyna próbować poznawać literki i powoli uczy się czytać. Książki dla dzieci w wieku 5 lat to już często popularne bajki i historyjki, które mają nie tylko edukować, ale też rozwijać wyobraźnię. Wśród książek dla 6-latków można znaleźć znane na całym świecie baśnie, które uczą rozpoznawania dobra i zła oraz i podążania za rozwiniętą fabułą.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Nudzę się

12,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 22.00 PLN
Promocja

Smutno mi

12,90 PLN
34,90 PLN
Oszczędzasz 22.00 PLN
Promocja

Martwię się

12,90 PLN
39,99 PLN
Oszczędzasz 27.09 PLN
Promocja

Przykro mi

12,90 PLN
39,99 PLN
Oszczędzasz 27.09 PLN
Promocja

Niesforny alfabet

26,90 PLN
29,90 PLN
Oszczędzasz 3.00 PLN
Promocja

Pets & Friends

39,90 PLN
47,99 PLN
Oszczędzasz 8.09 PLN
Promocja