Wczytuję dane...

Wydawnictwo Universitas

Universitas - książki z wydawnictwa Universitas

W 1989 roku grupa naukowców, dostrzegając konieczność wspólnego wysiłku w zakresie poszerzania możliwości publikacyjnych oraz kreowania różnorodnych form przedstawiania wyników badań pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych uczelni krakowskich oraz polskich, postanowiła założyć Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas.

Universitas, powstałe z inicjatywy pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, jest obecnie jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych wydawnictw naukowych w Polsce.

Jego specjalizacja obejmuje publikacje książek naukowych i popularnonaukowych, skupiając się szczególnie na dziedzinie humanistyki, z naciskiem na historię, teorię literatury, historię sztuki, naukę o języku, filozofię oraz fotografię.

Wśród czołowych serii wydawniczych Universitas znajdują się Horyzonty nowoczesności, Język polski jako obcy, Krytyka XX i XXI wieku, Modernizm w Polsce, Historia kina, Horyzonty kina, Jak czytać..., Ars vetus et nova, Klasycy estetyki polskiej, Klasycy współczesnej polskiej myśli humanistycznej oraz seria Muzeologia, Dziennikarska czy Estetyczna.

Jednym z istotnych przedsięwzięć wydawnictwa jest publikacja Pism wybranych wybitnego polskiego publicysty historycznego, Stanisława Cata-Mackiewicza, zawierająca zarówno już uznane, trudno dostępne dzieła, jak i nigdy wcześniej w Polsce niepublikowane pozycje.

Wydawnictwo Universitas jest ważnym graczem na polskim rynku wydawniczym, ale także wyróżnia się jakością i różnorodnością swoich publikacji, stanowiąc istotne wsparcie dla szeroko pojętej humanistyki i dziedzin pokrewnych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyprzedaż

Kosmos

3,00 PLN
39,00 PLN
Oszczędzasz 36.00 PLN
Wyprzedaż