Wczytuję dane...

LITERATURA MŁODZIEŻOWA I YOUNG ADULT

Tanie książki dla młodzieży fantasy i sci-fi

Literatura skierowana do nieco starszych czytelników w obecnych czasach stoi przed ogromnym wyzwaniem. Wiąże się to z rozwojem cyfrowych technologii i przemianą "kultury słowa" w  kulturę związaną z obrazem. Jednak książki dla młodzieży nie stoją na zupełnie straconej pozycji. Nadal z powodzeniem rywalizują o uwagę młodego czytelnika, widać to szczególnie po popularności różnych serii osadzonych w magicznych światach. Wciągająca fabuła, oparta na świecie fantasy lub ulokowana w świecie realnym, powiązana z magicznymi zdolnościami bohaterów, z powodzeniem może wygrać nawet z najlepszymi serialami i kinowymi hitami oraz rozbudzić wyobraźnie i sprawić, że zarwiemy niejedną noc przy lekturze. Takie wydarzenia jak podróże w czasie, ratowanie świata przed zagładą to "chleb powszedni" literatury dla młodzieży. Książki dla młodzieży fantasy i sci-fi pisane są żywym językiem z dużą dozą humoru i są w stanie zapewnić niejednemu czytelnikowi świetną rozrywkę.

Książki dla młodzieży romanse

Literatura dla młodzieży często daje nam wgląd w uczucia młodych bohaterów. Dokonują oni swojej przemiany, mierzą się z wyzwaniami, budują odwagę i pewność siebie w relacji z innymi i rówieśnikami. Fabuła takich powieści często omawia tematy trudne np. pierwsze miłości i pierwsze związane z tym zawody miłosne, trudności w nawiązywaniu relacji, wczesne rodzicielstwo, kompleksy i brak pewności siebie. Literatura taka porusza także problemy głębsze, czyli utrata kogoś bliskiego, problemy rodzinne, problemy odrzucenia i wyalienowania z powodu inności, próby samobójcze spowodowane tzw. hatem. Jak widać spektrum zagadnień, które podejmują książki dla młodzieży, jest szerokie. Nasza księgarnia online takczytam.com i księgarnie stacjonarne posiadają pozycje, które poruszają większość wymienionych spraw i dotyczą różnej kategorii wiekowej. Znajdzie się coś dla dopiero zaczynających czytać i dla czytelników oswojonych z książką i "grubszymi" powieściami.

Literatura Young Adult i New Adult - tania biblioteka tytułów dla młodych dorosłych

Między 15 a 18 rokiem życia popularne są książki z nurtu literatury Young Adult. Mierzą się one z problemami dotyczącymi spraw osób wchodzących w dorosłość. Miłość, seksualność, relacje intymne, akceptacja, tolerancja, depresja to tylko kilka z tematów, które są kanwą dla powieści Young Adult. Jak w przypadku klasycznych książek dla młodzieży akcja takich powieści również umieszczana bywa w świecie rzeczywistym i w światach fantastycznych.

Dla osób po 18 roku życia w tej kategorii również znajdzie się coś interesującego do poczytania. W odpowiedzi na potrzebę uzupełnienia luki w przedziale wiekowym 18-25 lat powstał gatunek literatury New Adult. Książki z tego nurtu często podejmują sprawy dotyczące wchodzenia w dorosłość, poszukiwania własnej tożsamości i samoświadomości, kształtowania dojrzałych relacji. Cechą tej literatury jest również to, że język przedstawiający emocje i relacje intymne jest dojrzalszy.

Oczywiście zachęcamy nie tylko młodzież do zapoznania się z naszą ofertą tanich książek z tej kategorii. Dorośli również znajdą w tej literaturze wartość, bo bez wątpienia są to książki, które przekazują dużo istotnych treści, a poza tym któż z nas nie chciałby cofnąć czasu i doświadczyć raz jeszcze młodzieńczej miłości oraz uczuć, które nam towarzyszyły doświadczając tej pięknej emocji.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów