Wczytuję dane...

5-6 LAT

Książki dla pięciolatków i sześciolatków: Co lubi czytać Twoje dziecko?

Książki dla 5 i 6 latków oferują bardzo dużą różnorodność tematyczną. Obok historii opowiadających losy ulubionych bohaterów z bajek, znajdziesz tu także pierwsze książki do nauki czytania i pisania. Bardzo popularne w kategorii książek dla pięciolatków i sześciolatków są wydawnictwa z zadaniami. Sięgając po tego typu pozycje warto wybierać książki i zeszyty zadań wspierające rozwój motoryki małej. Praca z takimi książkami to najlepsze przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji szkolnej.

W przypadku książek dla pięciolatków, a później sześciolatków wyraźnie rysuje się podział na książki dla 5 latki i 5 latka. Zainteresowania dziewczynek i chłopców w tym wieku mogą się już od siebie różnić. Nie jest to oczywiście zasada i nie należy przymuszać dziecka do pracy z publikacjami, które nie odpowiadają jej/jemu tematycznie. Niemniej jednak, na półkach z książkami dla pięciolatków i sześciolatków z łatwością można dokonać rozróżnienia na książki dla chłopca i dziewczynki. Najczęściej są to pozycje inspirowane losami ulubionych bohaterów z bajek.

Jak wybierać książki dla 5 latka i 6 latka pod kątem przygotowania do edukacji szkolnej?

Jeśli spojrzymy na literaturę dla dzieci pod kątem zawartości merytorycznej i walorów edukacyjnych zaobserwujemy pewną prawidłowość – wszystkie książki dla dzieci przygotowują malucha do radzenia sobie z coraz trudniejszymi zadaniami. Widzimy to na przykładzie kolorowanek, książeczek z naklejkami i książeczek z zadaniami. To znacząco ułatwia wybór pozycji, ponieważ zdecydowana większość z nich wspiera rozwój dziecka w obszarach, które są niezbędne na późniejszych etapach edukacji.

Celem książek dla 5 i 6 latków jest nauka przez zabawę. Dziecko z jednej strony wykonuje interesujące dla niego zadania lub czynności, z drugiej zdobywa wiedzę i doskonali posiadane już umiejętności lub zdobywa nowe. Rodziców zainteresowanych wyborem książek dla pięciolatki lub pięciolatka zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W asortymencie posiadamy szeroki wybór pięknie ilustrowanych pozycji. Oferujemy książki dla 5 i 6 latków z zadaniami i dodatkowymi atrakcjami, które motywują dzieci do dalszej nauki. 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Zaginiona wyspa

14,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 35.00 PLN
Promocja

Zniknięcie

19,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 20.00 PLN
Promocja

Felek i Tola

19,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN
Promocja

101 latarni

19,90 PLN
39,90 PLN
Oszczędzasz 20.00 PLN
Wyprzedaż

Smoki

29,90 PLN
59,95 PLN
Oszczędzasz 30.05 PLN
Promocja