Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26355
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Edgard

W SuperQuizie Polska znajdziesz:

- ciekawostki geograficzne i przyrodnicze,

- najciekawsze wydarzenia historyczne,

- wiadomości o miastach i regionach,

- informacje o wybitnych, inspirujących Polakach.

SuperQuiz Polska to niezbędnik każdego ucznia i młodego podróżnika. Z jego pomocą dziecko uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie wiedzę na temat polskiej historii, geografii i zwyczajów oraz wybitnych Polaków.

Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali podróżnicy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jakie polskie jezioro jest największe a jaki szczyt najwyższy, gdzie w Polsce można zobaczyć aż 17 gatunków nietoperzy, ile żubrów zostało w naszym kraju i gdzie można je spotkać, skąd się wzięła nazwa ryś. Dzieci odkryją tajemnice polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi i innych. Poznają polskie legendy, tradycje a także najpopularniejsze style architektoniczne. Zainteresowani historią odbędą podróż po dziejach Polski od czasów Mieszka I aż po pierwsze wolne wybory w 1989 roku. Dowiedzą się, jak wyglądało życie najbardziej znanych Polaków, m.in. Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie czy Jana Pawła II.

Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się!

SuperQuiz Polska sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili!

W książeczce:

- kolorowe zdjęcia i ilustracje,

- interesujące zagadki,

- zaskakujące odpowiedzi,

- wciągające opowieści o Polsce.

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Wydawnictwo: 

  Edgard

 • Ilość stron: 

  112

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  8 x 18 cm

 • EAN: 

  9788377883846

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...