Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 05594
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Zielona Sowa

Ulubione baśnie i Najpiękniejsze baśnie są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, które bardzo chętnie poznają świat przez pryzmat fantastycznych opowieści.


Zawierają baśnie napisane na kanwie znanych i powszechnie lubianych baśni klasyków tego gatunku literackiego: braci Grimm, Christiana Andersena i Charlesa Perraulta, a także na podstawie Baśni tysiąca i jednej nocy oraz najpopularniejszych polskich legend.


Baśnie nie tylko są ciekawe, tajemnicze i zaskakujące, ale także niezwykle pouczające. Dzięki nim dziecko może ugruntować sobie pojęcie dobra i zła, dostrzec rolę kary i nagrody w życiu człowieka, docenić znaczenie rodziny, miłości, przyjaźni, uczciwości, pracowitości, odwagi, mądrości i wielu innych podstawowych wartości.


Baśnie są bardzo pięknie zilustrowane, co wyrabia w dziecku poczucie piękna i estetyki, zachęca do sięgania po książki w ogóle.


Czytanie dziecku baśni przez rodzica czy innego dorosłego pozwala na zacieśnianie więzów z dzieckiem, poznawanie jego zainteresowań, rozbudzanie jego wyobraźni, kształtowanie umiejętności analizowania trudnych sytuacji i wyciągania wniosków, a nade wszystko zapewnia miłe i pożyteczne spędzenie czasu.

 • Autor: 

  Marzena Kwietniewska-Talarczyk

 • Wydawnictwo: 

  Zielona Sowa

 • Ilość stron: 

  176

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  20,5 x 29,5 cm

 • EAN: 

  9788379835140

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...