Wczytuję dane...

RZUĆ WSZYSTKO I... Książki, które zainspirują Cię do zmiany

Nowy rok, nowe książki!

Wiesz od czego zaczyna się każda, nawet ta najdalsza i najtrudniejsza podróż? Od pierwszego kroku.

Co w naszym życiu może zmienić jedna myśl? Decyzja? Oddech…?

Naprawdę wiele.

Tak, jak trzepot skrzydeł motyla w jednym zakątku może wywołać huragan na drugim końcu świata, tak jedna zmiana w Twoim życiu może dać początek czegoś zupełnie nowego.

To nie zawsze są łatwe zmiany, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana :)

Ale, ale! My tu o książkach miałyśmy chyba pisać, a nie „filozofować”, hmm?

Mamy dla was książki bardzo na temat :) Takie, dzięki którym właśnie w tej chwili, natychmiast będziecie chcieli RZUCIĆ WSZYSTKO I…

  

    1) RZUĆ WSZYSTKO I WZNIEŚ SIĘ PONAD STRACH I WŁASNE OGRANICZENIA

  


  

„Najbardziej drażni ludzi to, że ryzykujemy życie dla czegoś, co wydaje się kompletnie bezużyteczne, nikomu niepotrzebne. Ale może to jest potrzebne tym, którzy to robią! Może oni po prostu potrzebują tego, żeby żyć.”

 

Słowa wybitnej polskiej himalaistki WANDY RUTKIEWICZ na stałe zapisały się w świadomości wszystkich tych, których pasją jest zdobywanie górskich szczytów. Prekursorka sztuki himalaistycznej wśród kobiet, pionierka...kobieta legenda… całe życie poświęciła swej jedynej miłości – GÓROM. Jej niezłomna postawa, ogromna determinacja i chęć by walczyć do ostatniego tchu zagwarantowały jej czołową pozycję w gronie himalaistów całego świata. Jej tragiczna śmierć na stokach Kanczendzongi stanowiła ukoronowanie walki, jaką przez całe życie toczyła… z własnymi słabościami, ze strachem, z potęgą natury… a co więcej ze stereotypowym postrzeganiem himalaizmu, jako „sportu” zarezerwowanego dla prawdziwych mężczyzn.

Niezwykła książka „TATERNICZKI, MIEJSCE KOBIET JEST NA SZCZYCIE” to swoiste zaproszenie do podróży w przeszłość. Podróży do czasów, w których większość najwyższych szczytów wciąż pozostawała niezdobyta...czasów, w których każda wyprawa wysokogórska okupiona była nadludzkim wysiłkiem i związana ze skrajny ryzykiem...czasów, w których kobiety zmuszone były na każdym kroku udowadniać, że mogą na równi z mężczyznami walczyć o swoje marzenia - by wznieść się ponad to, co niemożliwe!

Zapraszamy do lektury niesamowitej książki, która wykracza daleko poza ramy gatunkowe. Wspomnienia o kobietach-taterniczkach spisane w barwny, literacki sposób i okraszone zdjęciami archiwalnymi z pionierskich wypraw w najbardziej niedostępne rejony ziemskiego globu, to idealna odskocznia dla wszystkich tych, którzy swojego miejsca dopatrują się „NA SZCZYCIE”

    

2) RZUĆ WSZYSTKO I DAJ SIĘ PORWAĆ NIEPOHAMOWANEJ, SZALEŃCZEJ… MŁODZIEŃCZEJ MIŁOŚCI

  

   

 

Jak niewiele trzeba, by cały świat stanął do góry nogami. Wystarczy zbieg okoliczności, czysty przypadek...wystarczy chwila nieuwagi i serce przejmuje władzę nad rozsądkiem. Czy jednak nie o to w życiu chodzi...o odrobinę szaleństwa, która pozwala popaść w zapomnienie, dać się ponieść emocjom, podążać za szczęściem! Bohaterka niezwykłej powieści „Z CAŁEGO SERCA” to młoda dziewczyna z ogromnym bagażem doświadczeń… boleśnie doświadczona przez los, całe życie zmagała się z piętnem choroby. Ale to już przeszłość… dostała drugą szansę od losu i wykorzystała ją w pełni, zapominając o tym co było złe, uwolniwszy się z więzów strachu i niepewności.

Ta książka stanowić może inspirację, dla wszystkich tych, którzy obawiają się uwierzyć w siebie, uwierzyć w przeznaczenie, uwierzyć w miłość. Każdy człowiek zasługuje na to by odnaleźć spełnienie a tym co najbardziej spaja nas z drugim człowiekiem jest PASJA!

      

3) RZUĆ WSZYSTKO I PODĄŻAJ ZA GŁOSEM SERCA!

  

   

Odwiecznym dylematem ludzi jest to, czym kierować się w naszym życiu. Każdy z nas nieraz pewnie się zastanawiał, czy  warto odważyć się i posłuchać  tego, co podpowiada nam nasze serce, czy jednak warto pozostać przy tym, co mówi nam zdrowy rozsądek.  Pewną podpowiedź możemy znaleźć w książce o tytule: „SZTUKA SŁYSZENIA BICIA SERCA”, której autorem jest Jan – Philipp Sendker.

Jest to magiczna i przepiękna powieść, stanowiąca dowód na istnienie prawdziwej miłości. Autor przedstawia nam historię pewnej dziewczyny, która wyrusza ze Stanów Zjednoczonych do Birmy, aby dowiedzieć się, jak wyglądało życie młodzieńcze jej ojca i aby poznać odpowiedź na pytanie, dlaczego pewnego dnia wyszedł z domu i już więcej do niego nie wrócił. Szansę na poznanie prawdy dostaje w lokalnej herbaciarni, gdzie kelner, który ją obsługiwał, postanawia odpowiedzieć na pytania młodej Amerykanki. Opowiada jej ze szczegółami o pierwszych dwudziestu latach życia jej ojca: o jego pobycie w klasztorze z mnichami, pierwszej miłości oraz o problemach, które stanęły na jego drodze oraz o powodzie, dla którego zmuszony był opuścić ojczyznę i wyruszyć na obcy kontynent.

Jest to książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć, a historia, którą poznacie, prawdopodobnie przekona Was do tego, że warto żyć w zgodzie z własnymi uczuciami oraz, że warto czasem POSŁUCHAĆ GŁOSU SERCA.

    

4) RZUĆ WSZYSTKO I WYBIERZ SIĘ NA PRZYGODĘ

  

  

   Każdemu z nas czasem dobrze zrobiłaby przygoda, pełna nowych doświadczeń i lekkiego niebezpieczeństwa. Bez tego byłoby przecież nudno. Książka ,,HOBBIT" autorstwa J.R.R Tolkien to przesiąknięta powieść o przygodzie, nowych przyjaźniach i wrażeń. Takie wyprawy są nie tylko wspaniałą odskocznią od codziennego życia, ale niosą ze sobą często przesłania, dzięki którym inaczej patrzymy na te same rzeczy. Pokazują jak człowiek zachowuje się w nowych, stresujących sytuacjach zazwyczaj pokazując przy tym swoje prawdziwe oblicze.

W tej książce Bilbo Baggins przełamuje swoją strefę komfortu stając twarzą w twarz z niebezpieczeństwem przygody mając u boku swoich nowych przyjaciół. Po przebytej wyprawie Bilbo nie jest już taki sam jak wcześniej, to jedno wyjście ze swojej małej chatki odmieniło jego życie.

Ty również powinieneś rzucić wszystko i udać się na przygodę tak jak Bilbo, a kto wie może to będzie nowy rozdział w twoim życiu?

 

 

5) RZUĆ WSZYSTKO I ROZSIĄDŹ SIĘ WYGODNIE W FOTELU Z KSIĄŻKĄ I KIELISZKIEM WINA...

  

  

...najlepiej domowej roboty. Książka „WINA DOMOWE” otwiera przed Tobą zupełnie nowy świat wina z dodatkiem drożdży, wina owocowego, wina leczniczego czy dawnych receptur. Aż w głowie się kręci od takiej ilości przepisów.

Początek lektury rozpoczynamy od rozdziału „Robimy wino, przygotowania” czyli garść cennych porad, wskazówek i trików które ułatwią nam rozpoczęcie przygody z domowym wyrobem wina.

Pozycja zawiera ponad 100 przepisów na te wyśmienite trunki wyrabiane tradycyjnymi metodami w domowym zaciszu. Dopełnieniem tej pięknej treści jest przepiękna szata graficzna, obrazująca te wspaniałe alkoholowe cuda które jesteś w stanie sam wyczarować.

   

6) RZUĆ WSZYSTKO I ZAMIESZKAJ W LESIE

   

 

Siedzisz w pracy. Żar leje się z nieba, a promienie słoneczne wpadające przez okno sprawiają, że czujesz się jak w piekarniku. Na zewnątrz beton. Niemiłosierny hałas tramwajów. Znowu ktoś podpalił kosz na śmieci obok przystanku, dym leci prosto na Ciebie. W głowie coraz wyraźniej dominuje jedna myśl: „Co ja tu jeszcze robię?”. Też się tak czasem czujecie? Zwłaszcza teraz, kiedy nawet odrobina spokoju i ciszy jest na wagę złota, każda minuta spędzona w towarzystwie przyrody wydaje się lekarstwem na otaczający chaos. „POD GOŁYM NIEBEM – ŻYJ W RYTMIE NATURY” jest tytułem obowiązkowym, jeśli tylko zgiełk, nadmiar negatywnych informacji i poczucie zagubienia dominują w Twojej codzienności. Wyobraźcie sobie ciepły wieczór: leżycie na cienkim kocu, czujecie jeszcze ciepłą, nagrzaną słońcem trawę przyjemnie wbijającą się w plecy. Jedyne odgłosy to szum drzew, cykanie świerszczy i przelewający się strumyk kilkanaście metrów obok twojego „łóżka”. Patrzysz w niebo i zastanawiasz się, jak to możliwe że żyjąc już trzydzieści lat na tym świecie, nigdy nie widziałeś piękniejszego widoku. A to dopiero początek...być może zostaniesz tam na dłużej? Być może nawet na zawsze?

  

No i jak, coś was do siebie przekonało? Macie ochotę zacząć pędzić domowe wino? Ruszyć na górską wyprawę? A może po prostu chcielibyście zaszyć się teraz w jakimś ustronnym miejscu i zagłębić się w te wszystkie, polecone przez nas książki? ;)
Gwarantujemy, że każda was jakoś zainspiruje i nie zawiedzie!

A jeżeli jesteście głodni większej ilości pozycji to zapraszamy gorąco do naszego sklepu online – prawdziwej skarbnicy tanich, atrakcyjnych książek :)

     

    

księgarki z Katowic!