Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 10967
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Arkady

To jedna z tych wspaniałych książek dzieciństwa, które pamięta się przez lata. Proponuje bowiem dzieciom wspaniałą edukacyjną zabawę z literami, liczbami, kolorami, kształtami, muzyką oraz podpowiada, co warto wiedzieć, aby wzbudzić zachwyt otoczenia.

Zawiera mnóstwo fantastycznych rad, dzięki którym nauka jest dużo łatwiejsza. Np. poznając litery, dobrze jest na początku wodzić po nich palcem. Pomaga to zrozumieć, jak są zbudowane. Kiedy już dziecko jest gotowe, powinno wziąć ołówek lub kredkę do ręki i spróbować rysować litery. Robiąc to, powinno zawsze wymawiać na głos dźwięki odpowiadające poszczególnym literom, a wodząc palcem lub pisząc, zawsze zaczynać od kropki i posuwać się w kierunku, który wskazują w książce strzałki. W ten sposób nauczy się poprawnie pisać litery.

Na uczenie się i rozpoznawanie liter także jest sposób.

Najpierw poznajemy litery spiczaste i kanciaste, takie jak i, w, x, z, potem zaokrąglone (a, c, n, o, s), następnie wysokie ( b, d f, k, l, t) i ze zwisającymi ogonkami (g, j, p, y). Natomiast najłatwiejszym sposobem na nauczenie się alfabetu jest przyklejenie w pokoju szlaczka z wypisanymi we właściwej kolejności, pokolorowanymi literami. Ładnie wygląda i przy każdym spojrzeniu zapamiętujemy.

Książka proponuje 70 podobnych pomysłów na naukę przez zabawę literami, cyframi, kolorami, kształtami, muzyką. Wesołe, barwne ilustracje zachęcają do poznawania świata i do nauki, sprawiają, że wiedza sama wchodzi do głowy.

Książka daje też dzieciom okazję do eksperymentowania i zastosowania w zabawach zdobytych wiadomości. Powinni z niej korzystać wszyscy rodzice, dziadkowie i nauczyciele, którzy pragną przekazywać wiedzę w nietuzinkowy sposób.

 • Autor: 

  praca zbiorowa

 • Wydawnictwo: 

  Arkady

 • Ilość stron: 

  160

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  23 x 30,5 cm

 • EAN: 

  9788321348353

Polecane tytuły z tej samej półki