Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 17751
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Gdańsk, 2011. Skupieni przy prawicowej organizacji skinheadzi demonstrują na każdym kroku swoją przewagę fizyczną i jedynie słuszną ideologię "czystej rasy".

Po przeciwnej stronie barykady, w przenośni i dosłownie, stoi lewicujące ugrupowanie zrzeszające punków. Tu inicjację przechodzi Marta, pogubiona nastoletnia punkówa, która dopiero odkrywa, że przyłączenie się do subkultury oznacza wstąpienie do swego rodzaju armii.

W dramatycznych okolicznościach na jej drodze staje dwudziestokilkuletni Michał, skinhead i zdeklarowany faszysta, pseudonim "Biały", klawiszowiec grupy hardcorowej. Oboje nie widzą sensu w regularnej wojnie, jaką rękami szeregowych prowadzą przywódcy obu ugrupowań. Oboje buntują się przeciwko skoszarowaniu swojej potrzeby wolności.

Pełna ironii opowieść nie zostawia suchej nitki na rodzicach, cioci, babci, sztabach wrogich ugrupowań, ich szeregowych członkach oraz na samym procesie ewolucji subkultur – od spontanicznej manifestacji niezgody na poprzedni system do zorganizowanych i dziwacznie umundurowanych bojówek jutra. Gdzie miejsce na beztroską zabawę, przyjacielską akceptację, młodzieńczą miłość? 

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2020-11-16 19:19:35 - Aga

Tytuł Punkhead może sprawiać wrażenie, iż Piotrowi Senderowi coś się pomieszało. Jednak nic bardziej mylnego. Jest to celowy zlepek słów, ponieważ w książce znajdziemy zestawienie dwóch, jakże skrajnych, subkultur. Samą książkę możemy opisać takimi słowami jak: ostra, charakterna czy intensywna. Z całą pewnością nie jest to pozycja dla mas, ale ja osobiście zachęcam do sięgnięcia po nią. Co tu dużo gadać? Robi wrażenie na odbiorcy i wywołuje silne emocje.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Piotr Sender

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  342

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  13 x 20 cm

 • EAN: 

  9788376742502

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...