Wczytuję dane...

HISTORYCZNA I PRZYGODOWA

Powieści historyczne

Nie przepadasz za datami, liczbami, faktami oraz statystykami, w które obfitują nauki historyczne. Od ich nadmiaru czujesz, że pęka Ci głowa, ale lubisz czytać i słuchać o dawnych dziejach, obyczajach, słynnych bataliach i dzielnych wodzach. Świetną alternatywą dla nudnych historycznych wykładów są pasjonujące i tanie powieści historyczne. Dzięki nim możesz w łatwy sposób odbyć prawdziwą podróż w czasie i spędzić przyjemne chwile z interesującą książką. Ta kategoria jest dla Ciebie stworzona. Jeśli lubisz opowieści miłosne, to kategoria ta, również powinna przypaść Ci do gustu, ponieważ w powieściach tych znajdziesz rozbudowane wątki miłosne, które stanowią kanwę dla wielu takich utworów. Opowieści o miłości w burzliwych czasach wojennej zawieruchy, dworskie i pałacowe intrygi, miłości i miłostki słynnych postaci historycznych, to wszystko możesz odnaleźć na kartach powieści historycznych.


Powieści historyczne są gatunkiem literackim, w którym świat przedstawiony utworu ukazany został w przeszłości znanej autorowi jedynie pośrednio - z kronik, pamiętników, diariuszy, badań naukowych i archeologicznych. Na ogół autorzy powieści historycznych respektują prawdę historyczną i dążą do jak najwierniejszego odwzorowania właściwości epoki i jej problemów. Choć nie zawsze tak jest. Autorzy wprowadzają czasami do fabuły powieści wątki i wydarzenia fikcyjne oraz tworzą na potrzeby narracji fikcyjnych bohaterów. Dla rozwoju powieści historycznej najważniejszy okazał się XIX w., w którym tworzył Walter Scott, od którego nazwiska wziął nazwę podgatunek powieści historycznej - tzw. powieść walterscotowska.

Tanie powieści historyczne

W Taniej księgarni Tak Czytam znajdziesz powieści historyczne osadzone w rozmaitych miejscach i epokach oraz szeroki wybór autorów. Znajdziesz u nas autorów i powieści klasyczne dla tego gatunku: W. Scotta "Ivanhoe", J. I. Kraszewskiego "Starą Baśń" , Trylogię Henryka Sienkiewicza w różnych wydaniach, "Krzyżaków", "Quo Vadis", J. Andrzejewskiego "Bramy raju" i wielu innych. Z nowszych autorów uwagę warto zwrócić na E. Cherezińską i jej cykl "Korona Śniegu i Krwi" oraz na popularnego śląskiego autora Sz. Twardocha i jego książkę "Pokora". Takie pozycje jak: "Kroniki z życia ptaków i ludzi", "Odcięta ręka", "Prorocy znad fiordu wieczności" oraz "Czwarty czerwony" również są godne polecenia.

Powieści przygodowe

Jeśli jesteś miłośnikiem lub miłośniczką filmów przygodowych, to kategoria ta zdecydowanie może być dla Ciebie. Zdajemy sobie sprawę, że film to atrakcyjne medium, szczególnie jeśli chodzi o sugestywne oddanie wrażeń i emocji płynących z przygód i podróży, ale warto dać szansę powieściom przygodowym i uruchomić swoją własną wyobraźnię. W powieści przygodowej znajdziesz moc wrażeń, która nie będzie Cię opuszczać, aż do ostatniej strony. Wyprawy do egzotycznych miejsc, odkrywanie nieznanych lądów, pełne skrzynie skarbów, cenne i tajemnicze artefakty, żywot rozbitka na bezludnej wyspie, to tylko jedne z wielu motywów znajdujących się w takich utworach.


Gatunek ów wywodzi się z XVIII w., gdzie miał swój rozkwit, ze względu na walory edukacyjne. Utwory te przykazywały oświeceniową naukę moralną i dostarczały rozrywki oraz powiewu egzotyki ówczesnym odbiorcom literatury. Do klasycznych powieści przygodowych zaliczyć można: "Robinsona Cruzoe" oraz "Podróże Guliwera". W czasach nowożytnych pisarze kontynuowali tę tematykę wzorując się na dziennikach z podróży oraz stopniowo przybliżali ten gatunek do powieści sensacyjnej. Zatem jeśli lubisz, gdy książka trzyma Cię w napięciu, niekoniecznie chcesz jednak czytać thriller, ale coś lekkiego, to zdecydowanie możemy polecić powieści przygodowe z naszej taniej księgarni online.

 

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Wybór sióstr

24,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN
Promocja

Demonomachia

29,90 PLN
44,99 PLN
Oszczędzasz 15.09 PLN
Promocja

Porzucenie

19,90 PLN
42,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN
Promocja

Świat na nowo

24,90 PLN
47,90 PLN
Oszczędzasz 23.00 PLN
Wyprzedaż

Czerwony terror

24,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN
Wyprzedaż

Wróbel w getcie

24,90 PLN
39,99 PLN
Oszczędzasz 15.09 PLN
Wyprzedaż

Pan Ciemności

64,90 PLN
89,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN
Wyprzedaż

W sercu oceanu

16,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 28.00 PLN
Wyprzedaż

Stulecie

16,90 PLN
49,90 PLN
Oszczędzasz 33.00 PLN
Wyprzedaż

Legion

39,90 PLN
59,90 PLN
Oszczędzasz 20.00 PLN
Wyprzedaż

Skandalistka

14,90 PLN
38,90 PLN
Oszczędzasz 24.00 PLN
Wyprzedaż

Ogień i pył

29,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 15.00 PLN
Wyprzedaż

Droga królewska

16,90 PLN
37,80 PLN
Oszczędzasz 20.90 PLN
Wyprzedaż

Tron obu krain

9,00 PLN
19,99 PLN
Oszczędzasz 10.99 PLN
Wyprzedaż

Siła kobiet

19,90 PLN
44,90 PLN
Oszczędzasz 25.00 PLN