Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 24012
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Arkady

W opustoszałym nadmorskim kurorcie, tuż przed wybuchem I wojny światowej, w atmosferze tajemnicy i modnego wówczas okultyzmu przeplatają się losy matki – spirytystycznego medium i jej zbuntowanej córki.

Bohaterki kontaktują się ze światem nadprzyrodzonym, który – być może – jest jedynie wytworem ich wyobraźni lub obłędu. Autorka opowiada o tłumionych kobiecych namiętnościach, niespełnionych pragnieniach, próbie życia na własny, niestandardowy sposób.

Joanna Dobkowska z wykształcenia jest historykiem sztuki i historykiem. Pracuje jako dziennikarka, publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Art. & Bussiness” i „Ikonothece” (naukowym piśmie Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego), „Gnosis”, „Encyklopedii Religii” oraz miesięcznikach wnętrzarskich, takich jak „Dobre wnętrze”. Interesuje się sztuką, szczególnie użytkową, średniowiecznymi heretykami, historią magii i okultyzmu, a także życiem społecznym i prasą kobiecą XIX wieku.

Wiek XIX fascynuje ją z racji swej dynamiki, kontrastów oraz szybkich przemian – zarówno w sztuce jak i w obyczajach. Zadebiutowała w 2009 roku powieścią Wygraj lepsze wcielenie. Natomiast w maju 2016 roku w Wydawnictwie Arkady ukazała się książki W cieniu koronkowej parasolki. O modzie i obyczajach XIX wieku napisana wspólnie z Joanną Wasilewską.

 • Autor: 

  Joanna Dobkowska

 • Wydawnictwo: 

  Arkady

 • Ilość stron: 

  320

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14 x 20 cm

 • EAN: 

  9788321349640

Polecane tytuły z tej samej półki