Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 36087
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Edgard

Tajemnice Gryzmołkowa. Dentysta ciemności to druga część smakowitej serii o przygodach Archie’go McKarmelka!

Nie opadły jeszcze emocje po poprzednich perypetiach i długich poszukiwaniach tajemniczego składnika krówek, a Archie i jego niezastąpiona ekipa już muszą zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami! Kim jest tajemniczy dentysta? I dlaczego wszyscy wolą go unikać?

Na szczęście Fliss, Billy i piesek Sorbet tego lata także nie zamierzają odpoczywać i są gotowi odkryć każdą tajemnicę... To obowiązkowa lektura dla każdego, kto uwielbia historie o duchach, potworach, pełne karmelu, słodkich pianek i innych łakoci, które spotkają po drodze! Na czytelników czeka mapa okolic Gryzmołkowa i obietnica niesamowitych przygód i zwrotów akcji na każdym kroku.

Nowe przygody na horyzoncie!

David O'Connell – pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Pisze również dla innych ilustratorów i ilustruje dla innych pisarzy. Tworzy humorystyczne historie, komiksy i uwielbia opowieści o magii.

W Tajemnicach Gryzmołkowa autor skupił się na treści, pozwalając wyobrazić sobie wizualne elementy historii Claire Powell, która jest autorką ilustracji do serii. Archie McKarmelek marzy o odrobinie spokoju. Zbliżają się wakacje, a on już nie może się doczekać pikników nad jeziorem, leniwych popołudni spędzanych na obserwowaniu miodnych smoków i zajadania się krówkami. Niestety, Drzewu Dziwnuści, które jest źródłem wszelkiej magii w Gryzmołkowie, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Tylko Archie może je ocalić! Groźne potwory, podstępne zabawki i pewien bardzo złowieszczy dentysta sprawią, że chłopiec będzie musiał zapomnieć o wypoczynku, a pierwsze dni lata, zamiast przypominać przepyszne truskawkowe pianki cukrowe, zamienią się w ekstrakwaśny cytrynowy sorbet, po którym język drętwieje na cały tydzień!

 • Autor: 

  David O'Connell

 • Wydawnictwo: 

  Edgard

 • Ilość stron: 

  200

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788366404519

Polecane tytuły z tej samej półki