Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 35441
Książka w magazynie sklepu online. Kompletowanie zamówienia mniej niż: 24 godziny

Pirahã to niewielkie plemię amazońskich Indian, którego kultura przetrwała wieki nietknięta cywilizacją Zachodu. Nie mają systemu liczbowego, stałych określeń na kolor, nie znają pisma, pojęcia wojny i własności prywatnej, a uznawani są za jednych z najszczęśliwszych ludów świata.

Daniel L. Everett przybył do Indian Pirahã jako ewangelicki misjonarz w nadziei, że nawróci ich na chrześcijaństwo. Znalazł się w świecie bez liczb, bez czasu, w którym ludzie śpią nie dłużej niż 2 godziny, a zamiast słów wydają pomruki i gwizdy. Pobyt w Amazonii całkowicie zmienił jego życie i poglądy. Everett był pod tak dużym wrażeniem sposobu życia Indian, że ostatecznie stracił powołanie i kolejne 30 lat poświęcił badaniu fascynującej kultury i języka Pirahã.

Autor przekonuje, że szeroko rozumiane poczucie szczęścia jest głęboko zakorzenione w pierwotnych, naturalnych instynktach, niezmąconych cywilizacyjnym postępem.

„Niezwykle interesująca i głęboko poruszająca... Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam” – „New Scientist”.

Daniel L. Everett – amerykański lingwista, wieloletni badacz języków amazońskich plemion, głównie Indian Pirahã. Autor licznych artykułów i książek, m.in. Język – narzędzie kultury (CCPress 2018). Obecnie jest dziekanem Wydziału Nauki i Sztuki Uniwersytetu Bentley w Waltham, w stanie Massachusetts.

 • Autor: 

  Daniel L. Everett

 • Wydawnictwo: 

  Copernicus Center Press

 • Ilość stron: 

  330

 • Oprawa: 

  półtwarda

 • Format: 

  14 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788378865018

Polecane tytuły z tej samej półki