Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 31166
Książka w magazynie. Kompletowanie zamówienia-mniej niż: 24 godziny
Wydawca: Arkady

Konsultacja merytoryczna wydania polskiego dr hab. Aleksandra Krupska, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dzieło należące do kanonu wiedzy o technice malarskiej – podręcznik rzemiosła dla malarzy – pozostaje od dziesiątków lat pod stałą opieką ekspertów, którzy je opracowują wciąż na nowo.

Zostało przetłumaczone na kilka języków i można je znaleźć wszędzie tam, gdzie naucza się i przyswaja malarską technologię, lub też w kręgu miłośników malarstwa. Oprócz omówienia klasycznych materiałów malarskich przedstawiono tu, z uwzględnieniem pochodzenia i historii, najnowsze farby artystyczne, pigmenty, media i spoiwa, a także przybory i podłoża malarskie, jak papiery, płótna, drewno czy tynki wapienne.

Oddzielne rozdziały poświęcone zostały tematom specjalnym, jak ochrona zdrowia, badanie światłotrwałości, skala wełniana i pokrewne określenia.

Zakres tematyczny obejmuje zagadnienia poczynając od antycznych technik malarskich przez średniowieczne malarstwo temperowe i wczesne malarstwo olejne, aż po najnowsze farby artystyczne, farby akrylowe i media alkidowe. Uzupełnieniem wywodów na temat zastosowania i produkcji farb artystycznych, gruntowania płócien, wyrobu pędzli, ręcznego i przemysłowego wytwarzania papierów malarskich oraz ogólnej teorii i praktyki różnych technologii malarskich jest ponad 250 ilustracji, a także zestawienie literatury uzupełniającej i aneks zawierający tablice barwne.

 • Autor: 

  Max Doerner

 • Wydawnictwo: 

  Arkady

 • Ilość stron: 

  492

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  19,5 x 28 cm

 • EAN: 

  9788321349435

Polecane tytuły z tej samej półki