Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30555
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Mamania

Jeszcze niedawno Parvana była zwyczajną dziewczynką, która co rano zakładała szkolny mundurek, martwiła się klasówką z matematyki, a po lekcjach spędzała czas z przyjaciółkami, przemierzając ulice tętniącego życiem Kabulu.

Ale teraz stolica Afganistanu została opanowana przez talibów. Rodzina jedenastoletniej Parvany musi zamieszkać w jednym pokoju w zrujnowanym bombami budynku. Warunki życia dziewczynki pogarszają się jeszcze bardziej, kiedy jej ojciec zostaje aresztowany.

Rodzina zostaje bez środków do życia. Matka i starsza siostra Parvany nie mogą wyjść z domu nawet po to, żeby kupić coś do jedzenia. Teraz to ona, przebrana za chłopca, musi wziąć na siebie utrzymanie rodziny. W chłopięcym stroju, z krótkimi włosami, zaczyna szukać sposobów, aby zapewnić rodzinie przetrwanie.

Czy dziewczynka, która wciąż tęskni za szkołą i zabawą z koleżankami, znajdzie w sobie dość odwagi, aby udźwignąć obowiązki ponad siły dziecka?

„Żywiciel” to opowieść o lojalności, harcie ducha, przyjaźni i sile życia w niezwykłych warunkach.

Pierwsza część przetłumaczonej na 25 języków trylogii autorstwa Deborah Ellis, kanadyjskiej pisarki i działaczki na rzecz pokoju, laureatki jednego z najważniejszych wyróżnień w świecie literatury dziecięcej – Sweden’s Peter Pan Prize oraz wielu innych nagród. Dochody z trylogii „Żywiciel” przekazuje na pomoc mieszkańcom terenów objętych kryzysem.

Książką polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai.

Podziel się swoimi wrażeniami z lektury
2021-02-23 21:36:46 - Ruda

Bardzo smutne, że ta fikcja jest rzeczywistością wielu dzieci na świecie. Książka kierowana jest do dzieci (a raczej młodszej młodzieży) , więc napisana jest prostym językiem, ale nie doszukacie się tu uproszczeń, czy infantylizacji. O bardzo pacyfistycznym wydźwięku. Na pewno prędko nie zapomnę tej serii. Bardzo polecam! I dzieciom (szczególnie tym, których fascynują militaria), jak i tym zainteresowanym Azją Centralną, czy problemami świata.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-04-14 13:12:05 - Sivien

Bardzo, Bardzo POLECAM!!!! Seria składa się z 3 tomów. Postanowiłam sięgnąć po serie, po obejrzeniu animacji na netfliksie i się nie zawiodłam. Książka napisana jest prostym językiem, ale bardzo wciągająca.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Deborah Ellias

 • Wydawnictwo: 

  Mamania

 • Ilość stron: 

  144

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  14,2 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788365087812

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten tytuł wybrali również...