Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30949
Dostępność: (środa-19:09) Stan w ŁODZI 4 egz. Jest w 12 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni

Firma Topf & Söhne produkuje urządzenia browarnicze. I krematoria, a także instalacje do komór gazowych. Jej klientami są browary w wielu krajach na całym świecie. Krematoria i komory gazowe zamawia SS dla obozów koncentracyjnych, przede wszystkim tych w Auschwitz, Buchenwaldzie, Dachau i Mauthausen. Dyrektorzy firmy, Ludwig i Ernst Wolfgang Topfowie doskonale wiedzą, że ich produkty służą do mordów w niewyobrażalnej skali. Pracownicy firmy uczestniczą w praktycznych testach, podczas których zabija się ludzi w komorach gazowych i pali zwłoki w krematoriach. Jednak ta świadomość nie robi na nikim wrażenia. Mimo że współpraca z SS jest źródłem zaledwie kilku procent obrotów firmy, ambicje rodziny sięgają bardzo wysoko i w Topf & Söhne wciąż powstają coraz bardziej nowatorskie projekty komór i pieców, w których można zabijać i palić zwłoki coraz większej liczby ludzi – szalone plany zagłady, których nawet SS nie jest w stanie zaakceptować. „Czy jest jeszcze ktoś do spalenia?” – zapyta żartobliwie w 1942 roku dyrektor operacyjny firmy Gustav Braun.

Architekci śmierci Karen Bartlett to opowieść tak szokująca, że niełatwo przyjąć ją do wiadomości, opowieść o rodzinie, która opracowała technologię zagłady i nie ustawała w wysiłkach, by ją udoskonalić.

Karen Bartlett – brytyjska pisarka i dziennikarka. Pisze dla „Sunday Times”, „The Times”, „The Guardian” i „Wired”. Autorka m.in. książki After Auschwitz. A Story of Heartbreak and Survival by the Stepsister of Anne Frank.

Napisz opinię
2021-05-05 16:40:34 - Michał J.

Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu to mocna i szokująca książka o rodzinie, która miała poważny wkład w niemiecką machinę śmierci podczas II wojny światowej. Warta przeczytania!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Karen Bartlett

 • Wydawnictwo: 

  Prószyński

 • Ilość stron: 

  352

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788381692380

Polecamy