Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 31285
Dostępność: (sobota-20:53) Stan w ŁODZI 6 egz. Polecamy! Duża sprzedaż. Jest dziś w 16 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Rebis

Jak wielkie ambicje prowadzą do wielkich afer.

Gdy we wrześniu 2015 roku rozpoczęła się afera spalinowa związana z tzw. czystym dieslem Volkswagena, z dnia na dzień największy producent samochodów na świecie stał się symbolem chciwości i kłamstwa. Klienci byli oburzeni, inwestorzy wpadli w panikę, a firma musiała stawić czoło widmu bankructwa.

Książką Szybciej, wyżej, dalej Jack Ewing zrywa kurtynę, którą próbowano spuścić na ten niebywały skandal. Opisuje długą drogę Volkswagena od skromnego nazistowskiego „samochodu ludowego” aż po dni chwały - powstanie jednej z najbardziej prestiżowych globalnych marek, która chlubi się ekologicznym wizerunkiem. Maluje też żywe portrety osób odpowiedzialnych za sukces koncernu, prezesa Ferdinanda Piëcha oraz dyrektora naczelnego Martina Winterkorna, stawiając tezę, iż to ich nienasycona ambicja zmusiła pracowników do sięgnięcia po nielegalne metody.

Ewing przedstawia mechanizm wielkiego skandalu: to, jak kultura „sukcesu za wszelką cenę” doprowadziła do jednego z największych oszustw w dziejach biznesu, grożącego wręcz niewyobrażalnymi konsekwencjami gospodarczymi. Przyszłość jednej z najpotężniejszych firm świata pozostaje niepewna, my zaś mamy wyjątkową sposobność przyjrzeć się historii wizerunkowej katastrofy Volkswagena.

Historia, którą czyta się jak thriller.

 • Autor: 

  Jack Ewing

 • Wydawnictwo: 

  Rebis

 • Ilość stron: 

  432

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,3 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788380621916

Polecamy