Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 20292
Dostępność: Bestseller w księgarniach. Jest w 15 księgarniach. (poniedziałek-19:07) Stan w ŁODZI 8 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Tajemnica masakry w wąwozie Bletterbach – co tak naprawdę zdarzyło się wtedy w Dolomitach?

Ta historia przyprawi cię o dreszcze! Brutalne, niewyjaśnione morderstwo, groźne i potężne Dolomity oraz pradawna groza. Czy naprawdę chcesz obudzić ją na nowo?

Jeremiah Salinger, filmowiec dokumentalista, przeprowadza się wraz z żoną i córką do Siebenhoch, małej wioski u podnóża włoskich Dolomitów. Mężczyzna planuje nakręcić dokument o pracy miejscowych ratowników górskich. Niestety jedna z akcji ratunkowych, w której uczestniczy, kończy się tragicznym wypadkiem, a Jeremiah jako jedyny cudem unika śmierci. Nękany atakami paniki, a także poczuciem winy, natrafia na nigdy nierozwikłaną, mrożącą krew w żyłach zagadkę z przeszłości. Zagadkę masakry w wąwozie Bletterbach.

W kwietniu 1985 roku okolicę nawiedziła bezprecedensowa nawałnica. Miejscowi wciąż żyją w przekonaniu, że to ona przyniosła ze sobą klątwę. Najpierw doszło do brutalnego zabójstwa trójki wędrujących po górach młodych ludzi, a następnie do dwóch zaskakujących samobójstw mieszkańców wioski. Mimo że od tragedii minęło ponad trzydzieści lat, sprawa nigdy nie została wyjaśniona. Jeremiah za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w Bletterbach. Mieszkańcy są jednak przekonani, że w wąwozie czai się zło, którego lepiej nie budzić. Zło tak pradawne i groźne jak sama Ziemia...

Luca D'Andrea – włoski pisarz i nauczyciel w gimnazjum w Bolzano, autor trylogii fantasy dla dzieci Wunderkind. Jego najnowsza powieść, mroczny thriller Istota zła, stała się hitem londyńskich Targów Książki 2016, a prawa do tłumaczenia książki zostały sprzedane do ponad 20 krajów jeszcze przed jej premierą we Włoszech.

Napisz opinię
2021-04-10 09:06:51 - Ola D.

Pierwsze 50 stron jest ciężkie do przebrnięcia, ale z każdą kolejną stroną, książka coraz bardziej wciąga. Zaskakująca, wciągająca, a także trzymająca w napięciu. Świetna powieść dająca do myślenia. Polecam

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Luca D'Andrea

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  400

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  13,5 x 20,2 cm

 • EAN: 

  9788328036932

Polecamy