Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30708
Dostępność: (czwartek-20:35) Stan w ŁODZI 4 egz. Nasi klienci to lubią. Jest teraz w 7 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Czarne

Zofia Stryjeńska była malarką na śmierć i życie, budziła podziw i zawiść, zaznała wielkiej sławy i nędzy. A w tle jej życia krótka, chwiejna niepodległość, elity kulturalne międzywojennej Polski – Iwaszkiewicz, Lechoń, Tuwim, Pawlikowska-Jasnorzewska, Boy, Witkacy, a zaraz potem Hitler i Stalin.

O czym rozmawiała cyganeria warszawska, krakowska, zakopiańska, paryska? Co ich łączyło z Zofią Stryjeńską? Z kim się artystka przyjaźniła? Czego się bała? Jak wyglądał jej związek z wybitnym architektem Karolem Stryjeńskim? Gdzie piła wódkę i jakie wznosiła toasty? O czym milczała? Jak na jej decyzje wpływało macierzyństwo? To tylko kilka z setek wnikliwych pytań, które zadaje Angelika Kuźniak, pozwalając nam w Zofii Stryjeńskiej zobaczyć człowieka z krwi i kości, a w jej rozterkach ponadczasowe dylematy.

Z listu do siostry Maryli, 1969 rok:

„Staremu nudziarzowi o sobie pisać zabraniam. Nie zamierzam błąkać się w nudzie i szarzyźnie nawet po mej dematerializacji. Niech będzie w tym pisaniu tempo, ruch, barwa, energia. Niech mi na nowo w żyłach zacznie pulsować! (...)

Saludos

Zocha.”

 • Autor: 

  Angelika Kuźniak

 • Wydawnictwo: 

  Czarne

 • Ilość stron: 

  344

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  13,3 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788380498549

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...