Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26998
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: M

Autor przedstawia historię Legionów Polskich widzianych oczyma legionistów biorących udział w walkach o niepodległość Polski.Począwszy od ruchu strzeleckiego w zaborze austriackim, poprzez wydarzenia poprzedzające wybuch I wojny światowej, aż do bitew I wojny światowej, w których legioniści walczyli najpierw z zaborcą rosyjskim, a w końcowej fazie jako Polski Korpus Posiłkowy również z austriackim. Przytaczane pamiętniki i dzienniki z walk legionowych dają nam wyobrażenie klimatu tamtych dni oraz prezentują spojrzenie zwykłego żołnierza na codzienne życie w legionowych szeregach.

Opracowanie zawiera historyczne kalendarium szlaku bojowego oraz opis formacji i struktury organizacyjnej trzech brygad wchodzących w skład Legionów Polskich. Wzbogacone jest dużą liczbą archiwalnych zdjęć, map i grafik z tego okresu.

Janusz Tadeusz Nowak – ur. 1953 r. w Krakowie. Historyk. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Starszy kustosz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Autor artykułów związanych z Józefem Piłsudskim, Legionami Polskimi, powstaniami narodowymi, dziejami Krakowa.

Napisz opinię
2020-04-16 10:38:01 - Jacek

Wspaniałe kalendarium opisujące bojowy szlak Legionów Polskich. Książka ta to nie tylko doskonałe opracowanie historii legionów ale także bogaty zbiór zdjęć,map i grafik z tego okresu. Zawiera również wspomnienia legionistów będące cennym uzupełnieniem tej rewelacyjnej pozycji. Gorąco polecam, jak dla mnie pozycja OBOWIĄZKOWA na pòłce.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Janusz Tadeusz Nowak

 • Wydawnictwo: 

  M

 • Ilość stron: 

  208

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  20 x 28,5 cm

 • EAN: 

  9788380433748

Polecamy