Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 27907
Dostępność: Nasi klienci to lubią. Jest teraz w 15 księgarniach. (wtorek-21:37) Stan w ŁODZI 5 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni

Pełna przygód i magii, wciągająca opowieść o odwadze i przyjaźni!

„Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…”

Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya.

Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik.

Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży – musi ocalić wyspę Moya.

Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

Napisz opinię
2020-07-29 13:15:53 - Basi

Piękna!! Moja 15 letnia córka była zachwycona! Czytałyśmy razem!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-11-16 19:11:44 - Aga

"Dziewczynka z atramentu i gwiazd" Kiran Millwood Hargrave to nie tylko ciekawa przygodówka, ale też wspaniała historia o przyjaźni i odwadze. Z zapartym tchem śledzimy poczynania trzynastoletniej Issabelli, która jak na swój wiek okazuje się niezwykle dzielna. Trzymamy kciuki za powodzenie jej misji i zastanawiamy się, czy na pewno dobro zatriumfuje nad złem. Dodatkowym atutem tej magicznej opowieści jest bardzo piękne wydanie.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Kiran Millwood Hargrave

 • Wydawnictwo: 

  Wydawnictwo Literackie

 • Ilość stron: 

  290

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15,5 x 21,5 cm

 • EAN: 

  9788308068434

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...