Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14521
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni

W kraju księcia Miraża na pozór wszystko toczy się normalnie… Między dworzanami trwa (odwieczna) walka o władzę, damy dworu (jak zazwyczaj) kłócą się i plotkują. Nie lepiej układa się w rodzinie królewskiej, jednak książę jest przekonany, że wszystko zmierza ku dobremu. Nie zauważa nawet, że jego kraj powoli pustoszeje. Poddani wyjeżdżają… a ich miejsce zajmują nowi.

Tymczasem na niebie pojawia się Latający Rumak. Czy pomoże odwrócić zły los? Czy uratuje królestwo?

To książka dwóch mistrzów: skrzącą się humorem, jakże mądrą i piękną polszczyzną napisaną baśń Henryka Bardijewskiego zilustrował bowiem sam Bohdan Butenko.

Z pewnością zachwyci ona dzieci, a jednocześnie – między wierszami – wiele ważnych dla siebie prawd odnajdą w niej dorośli. Bo najlepsza książka dla dzieci to taka, którą równie mocno lubi cała rodzina. I taka właśnie jest "Baśń o Latającym Rumaku", w której jedni dostrzegą budującą opowieść o przyjaźni, sprawiedliwości i wspólnym działaniu, a inni – znakomitą satyrę społeczną.

Napisz opinię
2021-11-22 16:04:52 - Asia

Baśń o latającym rumaku to doskonała propozycja czytelnicza dla dzieci i dorosłych. Utrzymana w zabawnym klimacie opowiada historię pewnego królestwa, któremu grozi nagły ... dobrobyt! Bardijewski stworzył tu świat niezwykły, pełen humoru, ironii, a także absurdu. Napisana pięknym językiem, bogatym w gry słowne będzie doskonałą lekturą dla całej rodziny!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Henryk Bardijewski

 • Wydawnictwo: 

  Prószyński i S-ka

 • Ilość stron: 

  96

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  19,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788380970984

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...