Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 23720
Dostępność: Jest w 9 księgarniach. (wtorek-18:58) Stan w ŁODZI OSTATNI 1 egz. DOSTAWA za 7-9 dni
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Replika

Najlepszy przyjaciel to historia technika Królewskich Brytyjskich Sił Powietrznych, Franka Willamsa, i Judy, czystej krwi pointerki. Ich drogi zetknęły się w obozie jenieckim w rejonie Pacyfiku. Bardzo szybko stali się nierozłącznymi przyjaciółmi.

Gdy więźniowie byli źle traktowani, Judy interweniowała szczekaniem. Bardzo mocno przeżywała bombardowania i wszelakie okrucieństwa wojny, stając się wzorem bohaterstwa dla ludzi, którzy widzieli w jej woli przetrwania nadzieję na własne ocalenie.

Judy w czasie drugiej wojny światowej była jedynym psem, oficjalnie uznanym za jeńca wojennego (POW). Gdy odeszła w 1950 roku, została pochowana w swej kurtce Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych.

Williams pozostał jej wierny do końca swego życia – nigdy nie miał innego psa. Ich historia – a zwłaszcza nierozerwalna więź, nawet w najgorszych sytuacjach – stanowi jedną z wielu nieodkrytych dziejów z czasów drugiej wojny światowej.

Napisz opinię
2020-04-25 10:57:34 - Artur

Piękna historia prawdziwej przyjaźni technika sił powietrznych i psa podczas drugiej wojny światowej. Historia o odwadze i oddaniu w najcięższych czasach.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Robert Weintraub

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  438

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  16,5 x 24 cm

 • EAN: 

  9788376745763

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...