Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 30327
Dostępność: Polecamy! Duża sprzedaż. Jest dziś w 17 księgarniach. (sobota-21:37) Stan w ŁODZI 8 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: RM

Mafia nieznany sojusznik aliantów to intrygująca opowieść o tym, jak ta organizacja przestępcza wykorzystała mroczne lata drugiej wojny światowej, by pomnożyć swoją fortunę i rozwinąć interesy w różnych częściach świata.

"Czy alianci zawarli umowę z mafią, by wygrać batalię o Sycylię? Ta kusząca hipoteza odpowiada wielu zwolennikom spiskowej teorii dziejów — szczególnie tym, którzy od dawna sprzeciwiają się amerykańskiej polityce zagranicznej. Jest to dla nich po prostu jeszcze jeden dowód na przewrotność Stanów Zjednoczonych. Jednakże po bliższym zbadaniu zarzut ten okazuje się bezpodstawny, a nawet daleki od prawdy".

Prawdą jest jednak, że po przystąpieniu do wojny amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia przywódców mafii, która kontrolowała wiele sfer życia gospodarczego, nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.

Książka ujawnia wiele wstrząsających faktów, m.in. mafijne "zlecenia" na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera.

Tim Newark, brytyjski historyk i dziennikarz, jest autorem kilkunastu książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia na wojnie prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

Czy cel może uświęcać środki? Mafia na wojnie odsłania kulisy współpracy aliantów z amerykańsko-sycylijską mafią podczas II wojny światowej.

Mafia, której działalność we Włoszech poważnie utrudniał Mussolini, z powodzeniem kontrolowała w tym czasie wiele sfer życia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych. Podczas II wojny światowej amerykańskie władze zdały sobie sprawę, iż bez wsparcia jej przywódców nie zapewnią bezpieczeństwa własnemu krajowi. Na mocy tajnego układu członkowie tej organizacji przestępczej własnymi metodami mieli zwalczać amerykańskich nazistów oraz agentów nasyłanych z Trzeciej Rzeszy.

Po zajęciu Sycylii, "w dowód wdzięczności" alianci pozwolili, by mafia wprowadziła tam przejściowo własne rządy, które omal nie doprowadziły do oderwania wyspy od Włoch. Książka ujawnia wiele faktów, m.in. mafijne "zlecenia" na zgładzenie czołowych nazistów, w tym także Hitlera, a także związki mafii ze amerykańskimi i brytyjskimi służbami wywiadowczymi.

Tim Newark, brytyjski historyk i dziennikarz, jest autorem kilkunastu książek i programów telewizyjnych na temat militariów oraz organizacji przestępczych. Do swojej książki Mafia na wojnie prowadził szeroko zakrojone badania w archiwach w Londynie, Waszyngtonie i na Sycylii.

 • Autor: 

  Tim Newark

 • Wydawnictwo: 

  RM

 • Ilość stron: 

  344

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  16 x 21 cm

 • EAN: 

  9788377732908

Polecamy