Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26300
Dostępność: Tytuł chętnie wybierany przez klientów.(piątek-21:06) Stan w ŁODZI 4 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Replika

Przez ziemie Nowej Marchii (wschodniej Brandenburgii) zimą i wiosną 1945 roku w drodze do Berlina przetoczył się walec Armii Czerwonej. To tutaj rozegrały się zacięte walki o Kostrzyn i Gubin. I tutaj żołnierze Armii Czerwonej oraz 1. Armii Wojska Polskiego forsowali Odrę.

W sensacyjnych reportażach historycznych Leszek Adamczewski przedstawia wybrane epizody z najnowszych dziejów Nowej Marchii. Czytelników prowadzi do Landsberga, który stał się Gorzowem Wielkopolskim, zagląda do ruin pohitlerowskich fabryk zbrojeniowych i fortyfikacji międzyrzeckich, poszukuje śladów zwożonych tu przez Niemców skarbów kultury i towarzyszy Adolfowi Hitlerowi w ostatniej jego wizycie na froncie.

Z „Berlińskich wrót” dowiemy się również o amerykańskim nalocie na Żary i badaniach nad gazami bojowymi, z których najgroźniejszy miano produkować koło Frankfurtu nad Odrą...

Napisz opinię
2020-06-06 10:01:48 - Kurt

Kupując książkę "Berlińskie wrota" Leszka Adamczewskiego spodziewałem się przeciętnej monografii dotyczącej frontu wschodniego na początku 1945. Zostałem jednak mile zaskoczony, jest to zbiór reportaży, niezwykle ciekawych dotyczących tajemnic upadającej III Rzeszy, historii ukrytych skarbów i ludzkich dramatów. Autor zabiera nas w niesamowitą podróż po tajemniczych fabrykach, bunkrach, kompleksach leśnych. Książkę czytało się z zapartym tchem, chętnie sięgnę po kolejne książki tego autora.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Leszek Adamczewski

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  360

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376745183

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...