Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 23735
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Niezwykła historia psa spadochroniarza

Kundel Bing to przedstawiona po raz pierwszy prawdziwa opowieść o heroizmie i poświęceniu psów należących do pułku powietrznodesantowego podczas II wojny światowej.

Książka ta, przeznaczona dla młodszego czytelnika, napisana została z perspektywy jednego z takich psów, mieszańca dwóch ras owczarków ‒ niemieckiego i szkockiego ‒ o imieniu Bing. Wraz z nim odbywamy służbę w 13 Batalionie Powietrznodesantowym, przechodząc szkolenie podstawowe, wraz z odpowiednią liczbą przewidzianych skoków, a potem wykonując skok bojowy w roli psa wspierającego działania plutonu zwiadowczego snajperów.

Bing musiał przyswoić sobie bardzo specjalistyczne umiejętności wyszukiwania wroga i ochrony ludzi, których kochał i którym służył przy pomocy swych wyostrzonych zmysłów słuchu i węchu. Wraz z przyjacielem rasy border collie, Robem, Bing otrzymał najwyższe odznaczenie za odwagę przyznawane zwierzętom, czyli Medal Dickin, za ofiarną, bohaterską i odważną służbę podczas D-Day i operacji przekraczania Renu.

Napisz opinię
2020-05-23 12:57:15 - Michał J.

Kolejny przykład zwierzęcia walczącego łapa w ramię z człowiekiem podczas wojny. Był niedźwiedź Wojtek, a tym razem mamy psa spadochroniarza. Prawdziwa historia przedstawiona w uniwersalny sposób tak, że może zaciekawić także młodszego czytelnika.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Gil Boyd

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  128

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  13,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788376745626

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...