Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 28404
Dostępność: (piątek-21:11) Stan w ŁODZI 8 egz. Nasi klienci to lubią. Jest teraz w 10 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Poznańskie

Chlodwig (466–511) był królem Franków salickich, a pod koniec życia twórcą wielkiego państwa rozciągającego na terenach dzisiejszej Belgii, Francji i zachodnich Niemiec. Jego imię oznacza w języku germańskim „sławny przez swoje bitwy”. Kiedy w wieku 15 lat objął władzę po swoim ojcu, był tylko jednym z kilku władców Franków. Dzięki licznym wojnom i odpowiednim sojuszom z Frankami nadreńskimi, Wizygotami, Turyngami i Burgundami stał się niekwestionowanym jedynowładcą rozległego państwa, tworząc podwaliny pod wielkość dynastii Merowingów. Małżeństwo z Klotyldą, bratanicą króla Burgundów, przypieczętowało decyzję o chrzcie, który przyjął z rąk św. Remigiusza w Reims. To doniosłe wydarzenie z 496 r. na trwałe wprowadziło Franków w krąg chrześcijańskiego świata.
Po śmierci króla w Paryżu państwo podzielono pomiędzy jego czterech synów. Chlodwig na wieki pozostał symbolem wielkości Francji i wzorem chrześcijańskiego władcy.

Napisz opinię
2020-09-12 12:19:08 - Michał J.

Bardzo lubię takie książki. Michel Rouche przybliża nam historię władcy, który położył podwaliny pod budowę chrześcijańskiej Europy. Pozycja warta uwagi, choć dość trudna w odbiorze, dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym okresem historycznym.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Michel Rouche

 • Wydawnictwo: 

  Poznańskie

 • Ilość stron: 

  392

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788379762453

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...