Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 18172
Dostępność: Nasi klienci to lubią. Jest teraz w 7 księgarniach. (wtorek-21:49) Stan w ŁODZI TYLKO 3 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Alma-Press

Największy w historii sukces polskich poszukiwaczy wraków! Tajemnicą było dokładne miejsce spoczywania wraku. Sprawa wydawała się oczywista, mniej więcej było wiadomo, gdzie niszczyciel poszedł na dno. Ale tylko pozornie. Gdyby było inaczej, to wcześniejsze, liczne próby zlokalizowania wraku zakończyłyby się sukcesem…

W czerwcu 2015 roku członkowie Stowarzyszania Wyprawy Wrakowe, w ramach międzynarodowej ekspedycji „L72 A Forgotten Tragedy”, po 73 latach od zatonięcia, jako pierwsi zanurkowali na głębokość blisko 100 metrów na wrak niszczyciela eskortowego ORP Kujawiak.

Jest to pierwsza książka szczegółowo opisująca losy załogi i okrętu, który w tragicznych okolicznościach zatonął w 1942 roku na Morzu Śródziemnym w pobliżu Malty. W sposób jasny i barwny przedstawiona została tajemnica zaginionego wraku i kulisy dwóch wypraw badawczych, które okazały się niezwykłą przygodą. To pasjonująca historia opowiedziana przez Mariusza Borowiaka.

Cennym uzupełnieniem książki są fotografie i film z wraku, które do tej pory nie były nigdzie publikowane!

MARIUSZ BOROWIAK (ur. 1964), autor 32 książek i broszur o tematyce wojennomorskiej, współautor haseł do słowników i encyklopedii. Na podstawie książki „Westerplatte. W obronie prawdy” powstał scenariusz do filmu. Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych. Znany z obalania „prawd historycznych” o Polskiej Marynarce Wojennej w latach 1918-1947 i niemieckiej U-Bootwaffe w latach II wojny światowej.

Poniżej link do zwiastunu filmu o odkryciu okrętu ORP Kujawiak u wybrzeży Malty. Cały film jest dołączony do książki Podwodni Tropiciele.

https://www.youtube.com/watch?v=yWVOD8MHvYw

 • Autor: 

  Mateusz Borowiak

 • Wydawnictwo: 

  Alma-Press

 • Ilość stron: 

  266

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 24 cm

 • EAN: 

  9788370206147

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...