Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 20979
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Muza

Bronisław Malinowski, znany na całym świecie antropolog społeczny i twórca nowoczesnych badań terenowych ale także doskonały pisarz i nauczyciel. Jego najbardziej znana publikacja to "Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji".

Książka ukazuje po raz pierwszy Bronisława Malinowskiego jako męża, ojca i przyjaciela. Poznajemy małżeństwo i życie rodzinne wielkiego uczonego. Rzuca ona także światło na stosunki uczonego z kolegami po fachu, studentami i szerokim gronem przyjaciół. Listy zamieszczone w tomie były pisane przez Bronisława Malinowskiego i jego żonę, Elsie Masson od roku 1916, kiedy para się poznała do 1935 - roku jej śmierci.
Państwo Malinowscy mieszkali w kilku krajach, dużo podróżowali a listy stanowią zapis ich wędrownego życia. Zawierają fascynujące opisy codzienności i postaw życiowych w latach dwudziestych i trzydziestych, w czasach pojawienia się nazizmu i faszyzmu. Publikacja jest bogato ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami z archiwum rodzinnego.

Napisz opinię
2020-04-07 13:01:51 - Adam

"Książka" interesująca, pozwala poznać Malinowskiego z innej perspektywy niż autora pozycji naukowych, czy postaci znanej z dzienników.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Helene Wayne

 • Wydawnictwo: 

  Muza

 • Ilość stron: 

  576

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  16 x 24 cm

 • EAN: 

  9788377582145

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...