Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 64846
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Pdzieło wielkiego Noblisty.

„Nie umiem skończyć pisania, nie umiem też zakończyć życia…”, wyznaje Imre Kertész, prezentując kolejne zapiski po „Dzienniku galernika” i „Ja, inny”. Kronika przemiany, tym razem obejmujące lata 2001–2009. Wybitny pisarz z naukowym chłodem i dociekliwością, w charakterystycznym oszczędnym stylu przygląda się samemu sobie w ósmej dekadzie życia. W brutalnie szczery sposób opisuje siebie jako niewolnika własnej fizjologii, nękanego bezsennością, problemami z pęcherzem i nasilającą się chorobą Parkinsona.„Ostatnia gospoda” to także opis „ponoblowskiej” codzienności Kertésza. Z jednej strony – luksusowe hotele, drogie restauracje, zagraniczne wyjazdy, z drugiej – coraz wyższe oczekiwania czytelników, jakie wiążą oni z tytułem noblisty.

Częste odczyty, spotkania autorskie, ale także bolesne ostrze krytyki, z którą musi się zmierzyć, i poczucie osamotnienia – to wszystko skutkuje spadkiem kreatywności i twórczym kryzysem, tym boleśniejszym, że potrzeba pisania jest dla niego absolutnie dojmująca.

Kertész nie rezygnuje z wnikliwej obserwacji rzeczywistości, jego diagnozy stawiane współczesności nie tracą nic ze swej ostrości. Motywem przewodnim dziennika pozostaje jednak pisanie, które stanowi podstawowy cel i sens jego egzystencji, nawet w chorobie, nawet „w przedsionku śmierci”…

Napisz opinię
2020-04-10 10:35:26 - G.

Ostatnia książka Kertesza jest swojego rodzaju rozrachunkiem z samym sobą. Gorzka lektura o sławie, wierze i niemożliwości wpasowania się w ramy, których oczekują czytelnicy. Polecam ogromnie, mistrzowski język!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Imre Kertesz

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  320

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  12,5 x 19,5 cm

 • EAN: 

  9788328021808

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...