Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11037
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Mocna, uniwersalna powieść o starciu dwóch kultur.

Dania, koniec XVIII wieku. Morten Falck, mimo że bardziej interesuje go medycyna niż teologia, zostaje wyświęcony na pastora i postanawia wyruszyć jako misjonarz na Grenlandię. Wyobraża sobie, że podobnie jak duńscy kolonizatorzy będzie niósł mieszkającym tam poganom chrześcijaństwo i zdobycze cywilizacji. Słyszy o nich, że są przebiegli i podstępni, żyją w zepsuciu i grzechu. W podróż zabiera ze sobą mleczną krowę i jedno zdanie Rousseau, które traktuje jako swoje życiowe motto.

Po przybyciu na miejsce okazuje się, jak bardzo się mylił. Rdzenni Grenlandczycy, choć narasta w nich gniew i opór przeciwko duńskim przybyszom, są gościnni i szczodrzy, Falck spotyka wśród nich bratnie dusze. Za to okrutny, bezlitosny klimat wyniszcza mieszkających tam Duńczyków. Szerzą się hazard, pijaństwo i rozpusta.

Pośród mroźnych przestrzeni Grenlandii Falck zagląda w głąb siebie. W mroku polarnych nocy dociera do jądra ciemności w samym sobie i stacza się na dno. Czy uda mu się powstać? I czy pomogą mu w tym tytułowi prorocy?

Książka "Prorocy znad Fiordu Wieczności" została doceniona przez Radę Nordycką, która w 2013 roku przyznała Leinemu za tę powieść nagrodę literacką.

Napisz opinię
2020-05-04 11:17:05 - Michał J.

Niezwykła książka stanowiąca relację z pionierskiej wyprawy na Grenlandię w XVIII w. Podróż, inna kultura, ludzie oraz zmagania z bezlitosnym klimatem przedstawione są z punktu widzenia młodego misjonarza. Widzimy najgorsze ludzkie instynkty objawiające się w kolonizatorach, ale obserwujemy zderzenie młodego człowieka ze swoimi słabościami. Piękne wydanie w twardej oprawie dodatkowo zachęca do zakupu.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Kim Leine

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  560

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  15,5 x 23,5 cm

 • EAN: 

  9788328021143

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...