Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14318
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Mała Kurka

Stare dwory są nie tylko siedliskiem wspomnień, ale przede wszystkim tajemnic. Zabawa w chowanego może trwać tam w nieskończoność i nieodmiennie towarzyszy jej odkrywanie sekretów dawnych dni. Florence i jej przyrodni brat Giles mieszkają w jednym z takich miejsc, gdzie przeszłość podaje rękę teraźniejszości, a przyszłość ukazuje się na tafli lustra. Dziecięce rozrywki przerywane są lekcjami Gilesa, które odbywa ze swoją guwernantką. Florence nie wolno się uczyć. Szczególnie czytania. Ogromna biblioteka jest miejscem zakazanym. I bardzo pociągającym. Florence, dzięki sprytowi i inteligencji, powoli zaczyna rozróżniać litery, a potem układa je w słowa. Od tej pory życie dziewczynki ulega zmianie. Cały wysiłek wkłada w to, by niezauważona wślizgnąć się do biblioteki. Jej umysł chłonie słowa, wyobraźnia maluje obrazy magicznych krain. Zatraca się zupełnie w labiryncie opowieści. Kiedy pierwsza guwernantka ginie zagadkową śmiercią, zjawia się następna. Florence czuje, że ta elegancka kobieta w czerni nie przyjechała do dworu Blithe bez powodu. Uważa, że ma niecny plan porwania lub skrzywdzenia jej młodszego braciszka. A jeśli to tylko przeniesienie przeczytanych baśni do rzeczywistości? Czy guwernantka naprawdę umieściła swoje oblicze we wszystkich lustrach, po to by śledzić każdy krok dziewczynki? Kto jest bardziej niebezpieczny? Florence czy panna Taylor?

Napisz opinię
2020-04-24 09:52:26 - Łukasz

Książka z serii tych, które okazały się być zupełnie czymś innym, niż wydawało się cwanemu czytelnikowi że będą. Cudowne, cudowne powtarzam słowotwórstwo autora. Choćby tylko dlatego warto po tę książkę sięgnąć. A im głębiej, tym gęstsza robi się intryga. Ktoś umiera, ktoś kogoś prześladuje, ktoś popada w paranoję... A może wcale nie? Czy to rozbuchana wyobraźnia, czy do ich starego domu wprowadził się morderca, czy to jeszcze prawdziwe życie, czy już szalona wyobraźnia? Warto!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-05-06 17:10:38 - Magda W.

Wciągająca, nieszablonowa i napawająca uczuciem swoistego niepokoju książka bardzo mnie zaskoczyła. Czuć ten klimat książki.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-06-23 14:54:25 - Aania77

"Siostrzyca"to prosta powieść napisana w bardzo oryginalny sposób. Momentami mroczna i niepokojąca, potrafi zauroczyć czytelnika. Polecam!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-11-02 19:58:24 - Aga

Siostrzyca to jedno wielkie zaskoczenie. Początkowo może się wydawać, że jest przeznaczona dla młodego odbiorcy, ale nic bardziej mylnego. John Harding napisał ją w tak nietypowy sposób, że w pierwszej chwili masz ochotę się poddać i nigdy więcej do niej nie wracać, jednak gdy przebrnie się przez pierwsze strony i pozwoli by mózg przyzwyczaił się do brzmienia słów, których nie zna, okazuje się, iż jest to pozycja naprawę godna polecenia.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2021-03-27 12:40:18 - Michał J.

Rewelacyjna, mroczna i pełna niepokoju powieść napisana oryginalnym i pięknym językiem.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  John Harding

 • Wydawnictwo: 

  Mała Kurka

 • Ilość stron: 

  288

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788362745012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...