Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 25850
Dostępność: (środa-21:06) Stan w ŁODZI 7 egz. Jest w 17 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Grupa M-D-M

Smolarski odkrywa dla czytelnika postać Fajwela, bohatera niepokornego, potrafiącego zawsze i wszędzie skutecznie walczyć o swoje życie i interesy. Przed II Wojną Światową gangstera, przemytnika broni oraz narkotyków i prawdziwego „króla” żydowskiego półświatka przedwojennej Warszawy. Wojna zastaje go w Chinach. Aby ratować rodziców i brata odbywa niesamowitą podróż z Chin do warszawskiego getta.

Do Warszawy dociera niestety zbyt późno, żeby to uczynić. Spotyka tu jednak i ratuje Marię, austriacką Żydówkę, jak się okazało, największą miłość jego życia. Ich wspólna ucieczka - praktycznie przez całą okupowaną Europę lat 1941/42 - przed ścigającą ich policją III Rzeszy, jest pełna dramatycznych i dynamicznych zwrotów akcji. W tym historycznym thrillerze bohaterami są na równi, postacie historyczne oraz stworzone przez autora. Dlatego jest to książka zarówno dla wielbicieli sensacji, jak i dla miłośników historii.

Napisz opinię
2020-05-04 11:44:25 - Aleksander

Książka dla miłośników sensacji oraz historii. Autor przeplata ze sobą bohaterów historycznych wraz z postaciami fikcyjnymi. I tak o to mamy przed sobą bohatera niepokornego, potrafiącego zawsze i wszędzie skutecznie walczyć o swoje życie i interesy, który odbywa niesamowitą podróż z Chin do warszawskiego getta by ratować brata i rodziców. Okazuję się, że na próżno. W Warszawie zastaje coś czego się nigdy nie spodziewał.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Philippe Smolarski

 • Wydawnictwo: 

  Grupa M-D-M

 • Ilość stron: 

  240

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  15 x 24 cm

 • EAN: 

  9788393866847

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...