Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 15207
Dostępność: (sobota-21:28) Stan w ŁODZI TYLKO 3 egz. Jest w 7 księgarniach.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: W.A.B.

Każdego można kupić. Trzeba tylko znać odpowiednią walutę.

Prywatny detektyw Jakub Rau na co dzień zajmuje się śledzeniem niewiernych małżonków, popijaniem piwa z kubka z podobizną Humphreya Bogarta i wylewaniem żali przed Chandlerem, czarnym kocurem z morderczymi skłonnościami. Co innego można zresztą robić w Tarnobrzegu, w którym – jak mawia zaprzyjaźniony policjant – ludzie chcą mieć przede wszystkim spokój. Ale to nie na temat.

Gdy dochodzi do zabójstwa młodej studentki pielęgniarstwa, wieści rozchodzą się błyskawicznie i elektryzują mieszkańców. Zwłaszcza że podejrzany zostaje schwytany na miejscu zbrodni – to chłopak ofiary, z kryminalną przeszłością i z arabskim pochodzeniem. Idealny oskarżony, bo jak mawia zaprzyjaźniony policjant: przymykać swojego jakoś głupio.

Tylko matka zatrzymanego wierzy w jego niewinność. Piękna i elegancka Olga zleca prywatnemu detektywowi znalezienie prawdziwego mordercy. Sprawa komplikuje się, gdy giną kolejne osoby powiązane z ofiarą. W mieście, gdzie wszyscy wiedzą o sobie wszystko, prowadzenie śledztwa nie jest łatwe. Mieszkańcy niechętnie dzielą się informacjami, chyba że zostaną wynagrodzeni w odpowiedniej walucie…

Napisz opinię
2020-04-29 12:18:59 - Aga

Lekki kryminał z wątkiem obyczajowym. Szybko się czyta. Autorka świetnie oddaje klimat małego miasteczka i mentalność jego mieszkańców. Ciekawie wplata w fabułę wątek uprzedzeń wobec uchodźców. "Zła waluta" to całkiem udany debiut.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Ewelina Dyda

 • Wydawnictwo: 

  W.A.B.

 • Ilość stron: 

  256

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20 cm

 • EAN: 

  9788328037274

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...