Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26447
Dostępność: Interesują cena. Warto kupić teraz.
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Filia

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw.

Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania. Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…

Napisz opinię
2020-10-21 15:56:58 - PiotrNajwiększyII

Iluzjonista to kontynuacja innej książki Remigiusza Mroza noszącej tytuł Behawiorysta. To klasyczny thriller także nie ma co rozwodzić się nad jej treścią, która w zasadzie jest mało istotna. Mamy tu seryjnego mordercę, mamy błyskotliwego detektywa oraz liczne, mroczne zagadki. Standard. Wartka akcja i liczne zwroty akcji nie pozwalają czytelnikowi się nudzić, a przez to książka praktycznie sama się czyta. Pozycja dobra dla fanów gatunku, którzy mają jeden, nie koniecznie długi, wieczór.

Ocena 3.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Remigiusz Mróz

 • Wydawnictwo: 

  Filia

 • Ilość stron: 

  528

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788380759183

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...