Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 14575
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

"John ginie na końcu" jest powieścią, która wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Choć dzieją się tu zjawiska nadzwyczajne, nie jest to typowy horror ani science fiction. Absurdalne stwory, zwariowane przygody bohaterów, ich dziwaczne uzbrojenie przeciw złu, bezsensowne piosenki i wiele innych niespodzianek - wszystko to daje komiczny efekt z autentyczną przyjaźnią w tle.

Rzecz dzieje się w amerykańskim miasteczku na środkowym zachodzie, w... Anonimowym. John i Dave mają po dwadzieścia kilka lat, lecz już przytłacza ich brzemię mocy zbawiania świata. Moc tę posiedli przyswajając - John dobrowolnie, David wbrew swej woli - sos sojowy, czyli narkotyczny specyfik o konsystencji opiłków metalu. A świat trzeba ratować przed zakusami bardzo złośliwego Korroka, który wyciąga po nas swe macki z równoległego bytu...

Akcja powieści to czyste szaleństwo, którego nie sposób ogarnąć i ująć w logiczne ramy. To znakomita zabawa z kolejnymi wytworami niespożytej wyobraźni autora. Efektem tej książki jest niepohamowana potrzeba opowiadania jej każdemu, kto zechce słuchać.

Napisz opinię
2020-04-24 10:10:40 - Łukasz

Tak naprawdę nie wiem co to jest: kryminał, horror, urban fantasy, weird? Wątpię, żeby nawet autor wiedział. Natomiast wiem jedno: to naprawdę dobra książka przywodząca trochę na myśl Johna Constantine'a, Harrego Angela albo Harrego Dresdena. Szalona, dziwaczna, nieprzewidywalna i naładowana zarówno naiwną wiarą jak i cynizmem wobec świata. Ostra jazda bez trzymanki, sporo humoru, zero zahamowań, ciekawa akcja która daje zapomnienie i odprężenie na kilka przyjemnie spędzonych godzin!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-24 19:14:03 - Aleksander

Niepowtarzalny klimat grozy z humorem i elementami surrealizmu. Czytając będziemy się świetnie bawić ale także miejscami odczujemy nie mały dreszczyk. Książki nie da się sklasyfikować co jest jej stanowczym atutem

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-05-07 15:55:22 - Agata D

Zadziwiające połączenie gatunków wszelakiego rodzaju...książką, która należy przyjąć taką, jaką jest ...bez próby wcześniejszego wyrabiania sobie opinii. Okładka i zarys fabuły wprawił mnie w konsternację, ale sama książka pozytywnie zaskoczyła! Pod względem fabuły, wyrazistości bohaterów i zupełnie absurdalnej koncepcji. Warto, oj warto!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  David Wong

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  448

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376742182

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...