Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 11706
Dostępność: Jest w 8 księgarniach. (czwartek-21:47) Stan w ŁODZI OSTATNI 1 egz. DOSTAWA za 7-9 dni
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wydawca: Zysk i S-ka

W gorący, letni dzień pisarz Jerzy Mirski jedzie do Szczecina z prelekcją dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Awaria samochodu przerywa podróż w Międzyłące, miasteczku, w którym przed laty w wakacje przygotowywał się do występu na festiwalu w Świnoujściu. Odpoczywając w kawiarnianym ogródku, dostrzega ubraną w żółtą sukienkę dziewczynkę, łudząco przypominającą jego mamę z czasów młodości. Zaintrygowany postawia za nią pobiec, ale trop urywa się w ciemnej bramie. Zrezygnowany wraca na rynek, gdzie okazuje się, że… cofnął się w czasie. Jest 22 lipca 1969 roku, a Mirski zyskuje niepowtarzalną okazję, żeby jeszcze raz przeżyć tamto niezwykle lato, tym razem w roli obserwatora. Czy jego życie to rezultat decyzji, które sam podejmował, czy też następstwo manipulacji osób, których nigdy o to nie podejrzewał?

Powieść o dojrzewaniu, starości, miłości i śmierci wciąga od pierwszych stron. Kilka dni, które stary, życiowo przegrany człowiek może ponownie spędzić w czasach swej młodości (i to w momencie, w którym jego życie uległo dramatycznej zmianie), pozwala mu dostrzec nieznane prawdy o sobie, swoich kolegach i PRL-u.

Wolski ten sam, ale bez wielkiej polityki i wątków kryminalnych, za to z fascynującą tajemnicą do odkrycia.

Napisz opinię
2020-07-01 14:33:11 - Michał J.

Ciemna brama, to Marcin Wolski w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas. Bohater powieści przenosi się do czasów młodości i ma niezwykłą okazję, by przełomowy moment swojego życia zobaczyć z całkiem innej perspektywy. Do jakich wniosków go to doprowadzi i jaką przy tym odkryje tajemnicę? Warto przeczytać?

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Marcin Wolski

 • Wydawnictwo: 

  Zysk i S-ka

 • Ilość stron: 

  264

 • Oprawa: 

  miękka ze skrzydełkami

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788377858981

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...