Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 25412
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Noir sur Blanc

James Salter jest znanym pisarzem amerykańskim. Jego twórczość uhonorowano w Stanach Zjednoczonych licznymi nagrodami, między innymi nagrodą American Academy oraz Institute of Arts and Letters w roku 1982. Urodzili się w roku 1925, był pilotem wojskowym w Korei; po zakończeniu kariery wojskowej z powodzeniem zajął się literaturą. Obdarzony zmysłem opowiadania zajmujących historii, w Latach świetlnych przedstawia nam dzieje małżeństwa dwojga Amerykanów, Nedry i Viriego. Na pozór prowadzą oni zgodne życie, wychowują córki, hodują domowe zwierzęta, utrzymują ożywione stosunki towarzyskie, są prawie szczęśliwi. Zarazem jednak Nedra ma kochanka, a Viri kochankę i ich związek stopniowo się rozpada.
Bohaterowie Saltera inspirują się w życiu sprawdzonymi wzorcami: mądrością Wschodu, biografiami sławnych ludzi, czerpią wiedzę z zoologii i geografii; ich dialogi moją przeważnie drugie dno. Nawet kiedy mowa o sprawach kulinarnych, dowiadujemy się, że "rzeczy, które były gorzkie, w końcu okazują się najlepsze".

 
Napisz opinię
2020-10-21 14:49:41 - Marlena

Fantastyczna powieść o rozterkach jakie mogą dopaść małżonków z kilkunastoletnim stażem. Szczęśliwa, małżeńska egzystencja może przerodzić się w rutynę i nudę. Viri i Nerda postanawiają się rozwieść i każde z osobna próbuje spełniać swoje marzenia. Super książka o trudnych wyborach i konsekwencjach z nich wynikających. Polecam

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  James Salter

 • Wydawnictwo: 

  Noir sur Blanc

 • Ilość stron: 

  280

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 23,5 cm

 • EAN: 

  9788388459412

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...