Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 26382
Dostępność: Jest w 17 księgarniach. (piątek-21:06) Stan w ŁODZI 6 egz.
Realizacja zamówienia: 2 dni

Ogromne pomieszanie - żałosne kulisy anszlusu i jego wpływ na mentalność Austriaków, dziwaczne frustracje młodych ludzi, idea wolności dla zwierząt zamkniętych w zoo, emocje pierwszej miłości, szalona wyprawa kultowym motocyklem, reminiscencje i antagonizmy wojennej zawieruchy - oto Austria drugiej połowy lat sześćdziesiątych, oto Wiedeń, w którego świeżej pamięci pozostaje jeszcze podział miasta na cztery strefy okupacyjne. Niespokojny rytm i burzliwa atmosfera powieści Irvinga tworzą doskonałe tło dla niecodziennych przeżyć młodych bohaterów.

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”, a jego czwarta książka, „Świat według Garpa”, przyniosła mu rozgłos na skalę światową, została też z sukcesem sfilmowana. Jest znany i podziwiany na całym świecie, a jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków.

Napisz opinię
2020-04-23 16:33:59 - Wilbur

Bardzo lubię Irvinga. Po prostu. Szczególnie za wykreowanych przez niego bohaterów, tak bardzo ludzkich, że równie dobrze, możemy codziennie mijać ich na ulicy. Odnajdujemy w nich siebie. Poza tym pisarsko po prostu bajka. Uwolnić niedźwiedzie to książka o młodości, poszukiwaniu siebie. Wzrusza, śmieszy i daje do myślenia. Gorąco polecam w sumie to każdemu ;)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  John Irving

 • Wydawnictwo: 

  Prószyński i Spółka

 • Ilość stron: 

  420

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788380971400

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...