Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 20217
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Julian w dniu swoich czterdziestych urodzin chciałby dostać dwa prezenty: śmierć i rozmowę. Śmierć musi zafundować sobie sam w formie samobójstwa, do rozmowy niestety potrzeba drugiej osoby, choć jeśli jest się samotnym mężczyzną, którego porzuciła rodzina, w dodatku z awersją do ludzi, to od biedy wystarczy komputer i ktoś (coś?) po drugiej stronie monitora. Julek snuje smutną i pełną goryczy opowieść o pustce, w której główne role grają on, jego żona, matka, ojciec, ukochana i przyjaciółka, a żadne z nich nie zasługuje na Oskara. Polska B, plan B – bo nigdy ten zakładany w pierwszej kolejności Julkowi się nie powiódł – i tajemniczy interlokutor Bot, program komputerowy... Chociaż w tej opowieści może się okazać, że to człowiek jest zaprogramowany, a program bardziej ludzki niż to możliwe.

Myślę, że to najbardziej dojrzała powieść Piotra Sendera. Historia samotności i kolejnych utrat bliskich osób. Kameralna sceneria każe nam zapytać o to, kim się stajemy, kiedy widzi nas tylko ekran komputera? Niespokojna, przesycona fatalizmem, ale i pewną nadzieją książka. – Jarosław Czechowicz (Krytycznym okiem)

Napisz opinię
2020-10-12 15:41:27 - Patryk

Pozycja przedstawiciela młodego pokolenia polskich pisarzy. Wyjątkowo poruszająca wizja przyszłości przedstawiona w nieco krzywym zwierciadle. Gorzka opowieść o samotności, tęsknocie za drugim człowiekiem ukrytej pod pozorem samowystarczalności. Zmusza do refleksji i pozostaje w głowie na długi czas.

Ocena 4.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Piotr Sender

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  336

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  14,5 x 20,5 cm

 • EAN: 

  9788376744940

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...