Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 23718
Czas realizacji zamówienia do momentu przekazania paczki do kuriera : 2 dni
Wydawca: Replika

Redmond Barry z Bally Barry urodził się w nobliwej, ale podupadłej rodzinie. Sam jednak uważa się za gentlemana. Za namową matki uczy się dworskich obyczajów i władania bronią. Jednak z przedmiotami bardziej wymagającymi, takimi jak łacina, idzie mu zdecydowanie gorzej. Jest mężczyzną o wybujałym temperamencie, który zakochuje się do szaleństwa w kuzynce Norze. Ona, niestety, jako panna starsza o kilka lat od Redmonda, szuka kogoś innego… kto byłby gotów spłacić jej rodzinne długi.

"Barry Lyndon" to powieść łotrzykowska, po raz pierwszy opublikowana w formie serialu prasowego w 1844 roku. W Polsce ukazuje się po raz pierwszy!

Na jej podstawie Stanley Kubrick nakręcił nagrodzony czterema Oskarami film.

Napisz opinię
2020-04-10 10:22:35 - Adam

Jeśli tak jak ja, jesteście ciekawi powieści, która zainspirowała jeden z najlepszych filmów Kubricka, to powiem tylko - warto. :)

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
2020-04-14 19:17:14 - Aleksandra

Fani "Targowiska próżności" nie będą zawiedzeni - tutaj także autor w doskonały sposób analizuje zachowania społeczne i wszystko okrasza doskonałym humorem. Ale "Barry Lyndon" może liczyć również na sympatię innych czytelników. Jest to powieść łotrzykowska w najlepszym wdaniu!

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  William Makepeace Thackeray

 • Wydawnictwo: 

  Replika

 • Ilość stron: 

  434

 • Oprawa: 

  twarda

 • Format: 

  17 x 23,5 cm

 • EAN: 

  9788376745756

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...