Wczytuję dane...
Numer katalogowy: 19152
Czas przygotowania książki/filmu do wysyłki i przekazania paczki w ręce kuriera : 2 dni
Wydawca: Mała Kurka

Laura Ulloa odkrywa w sewilskim archiwum Indii Zachodnich nieznane manuskrypty spisane prawdopodobnie przez Isabel - siostrzenicę samej Juany Ines de la Cruz!

Siostra Juana, słynna zakonnica hieronimitka, nazywana jest niezrównaną poetką z Ameryki i meksykańskim feniksem, bo jej ognista inteligencja na popiół spalała stosy konwenansów narzucanych ludziom w siedemnastowiecznym Meksyku. Poezja którą tworzyła, do dziś zachwyca subtelną ironią i erudycją. A sonety miłosne, pełne emocji, na pewno nie były dziełem oziębłego umysłu. Ta intrygująca i piękna kobieta - `swe życie poświęciła nauce i pomocy najuboższym` - takie jest przynajmniej oficjalne zdanie historyków.

A jednak wspomnienia jej siostrzenicy - Isabel Marii de San Jose - odsłaniają obraz życia siostry Juany, który dotąd pozostał w ukryciu przed jej biografami, przed Meksykiem, przed całym światem. Między Laurą a Isabel zaczyna toczyć się prawdziwy dialog. Rozgwieżdżone niebo z traktatów filozoficznych Juany zdaje się być tym samym sklepieniem, w które wpatruje się Laura nie zdając sobie sprawy, że została wciągnięta w intrygę przekraczającą stulecia.

Wszystko jest tylko odbiciem, pamiętaj o tym, wszystko oglądamy jak w lustrze, odwrócone. Oto cały sekret.

Napisz opinię
2020-05-30 12:49:27 - Magda W.

„Niewyznane grzechy siostry Juany” to wspaniała powieść, którą pochłonęłam w ciągu kilku godzin. Wciągająca od pierwszych stron nie chce wypuścić ze swoich „sideł” czytelnika. Historia pamiętnika siostrzenicy Juany, przeplatany historią Laury Ulloa buduje bardzo sugestywny, tajemniczy nastrój, któremu nie sposób się oprzeć.

Ocena 5.00

Oceń tytuł : 
 • Autor: 

  Kyra Galvan

 • Wydawnictwo: 

  Mała Kurka

 • Ilość stron: 

  240

 • Oprawa: 

  miękka

 • Format: 

  13,5 x 21 cm

 • EAN: 

  9788362745005

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...